Budowa małej sieci w domu: tv, serwer, pc

Witam,

chciałem zbudować w domu nową sieć łączącą komputery, serwer i telewizor.

  1. Co jest

a) router WiFi g/b/n z 4 portowym switchem

b) 46 calowy telewizor SAMSUNG z HDMI i WiFi

c) Acer Aspire One ZG5, 9 calowy netbook z 160gb dyskiem połączony kablem do routera, Windows xp. Klient torrent, sterowanie przez logmein, je bardzo mało prądu, może być bez problemu włączony 24h/d.

d) 4 dyski sata (różne, w sumie ponad 3tb), choć tylko dwie kieszenie zewnętrzne, nie podłączone na stałe nigdzie, żadnego zdalnego sterowania.

  1. Co potrzeba

Pod telewizor przez hdmi podłączyć stację roboczą, wystarczająco mocną do odtwarzania 1080p, oraz, co ważne, podłączenie do niej bezprzewodowej myszki i klawiatury, co by chodzić sobie po necie w chrome/chromium na dużym ekranie (co wymusza rozsądny RAM). Żeby nie dublować urządzeń - mógłby chodzić 24h/d z torrentem i logmein, co wymusza dodatkowo dysk 160+ gb.

Do tego potrzebna jest jakaś przestrzeń dyskowa udostępniona dla wszystkich komputerów w domu (stacji roboczej pod telewizor, jak i pozostałych laptopów). Obstawałbym przy ok. 6TB pojemności. Oprócz udostępniania zasobów (może być po kablu do routera, nie musi mieć WiFi) partycje muszą być zaszyfrowane TC, a także musi być możliwość włączania i wyłączania go zdalnie.

Przykład: loguję się np. z pracy przez logmein do domowego komputera (logmein konieczne ze względu na brak zew. IP), za jego pomocą włączam dyski, odszyfrowuję i zgrywam sobie jakieś materiały, których oczywiście zapomniałem.

Co do stacji roboczej pod telewizor: z jednej strony zastanawiam się nad wymianą obecnego Acera na innego netbooka Acer/ASUS z wyjściem hdmi, z drugiej strony są rozwiązania typu nettop w podobnym przedziale cenowym lub też np. zbox od zotac. Co do przestrzeni dyskowej: są różne obudowy sieciowe na 2 - 4 dyski, które mają jakiś swój soft (co z kwestią szyfrowania TC?), wake on lan i nie jedzą dużo prądu.

Czy jest to dobry tok myślenia, czy też niepomyślałem o czymś lub są lepsze rozwiązania? Bardzo bym prosił o porady, komentarze, co by tu można zrobić lepiej. Piszę w tym dziale, gdyż problem jest raczej hardware’owy, niż sieciowy.