Budowa minimalistycznej dystrybucji linuxa

Hej, chcialbym sobie zrobic male dystro linuxa, ktore jest doslownie minimalistyczne. czyli jest zbudowane na plikopartycji majaca ok. 4Gb, partycja ta jest w ext4, ma utworzone odpowiednie katalogi. Teraz Musze ja jakos ożywić :wink: czyli skompoilowac jadro, inita, i basha :wink: Teraz mam problem jak ma sie wchrootować aby skopilowany program i jego “biblioteki/konfiguracje”  zapisywały sie w plikopartycji a nie w systemie hosta??? Wiem ze jest LFS, ale mnie wystarczy tylko sam bash.

 

GRUB MBR -> GRUB -> KERNEL ->INITRD -> INIT (/ETC/INIT + INITTAB) -> BASH

Da sie wykonac taki SUper minimalistyczny system ???

Przecież pierwsza część LFS opowiada właśnie jak zrobić taki minimalistyczny system, który jako powłokę wykorzystuje właśnie bash. Więc przeczytaj LFS, bo w pierwszej części znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. Nie lepiej wziąć np. Debiana i postawić minimalną instalację  bez środowiska graficznego? Będziesz miał to samo, chyba, że koniecznie chcesz własną, to wtedy, jak mówiłem, LFS.

na 4GB to się każe distro zmieści, puppy linux ma 85MB…

fedora24x , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.