Budowa minimalistycznej dystrybucji linuxa

(fedora24x) #1

Hej, chcialbym sobie zrobic male dystro linuxa, ktore jest doslownie minimalistyczne. czyli jest zbudowane na plikopartycji majaca ok. 4Gb, partycja ta jest w ext4, ma utworzone odpowiednie katalogi. Teraz Musze ja jakos ożywić :wink: czyli skompoilowac jadro, inita, i basha :wink: Teraz mam problem jak ma sie wchrootować aby skopilowany program i jego "biblioteki/konfiguracje"  zapisywały sie w plikopartycji a nie w systemie hosta??? Wiem ze jest LFS, ale mnie wystarczy tylko sam bash.

GRUB MBR -> GRUB -> KERNEL ->INITRD -> INIT (/ETC/INIT + INITTAB) -> BASH

Da sie wykonac taki SUper minimalistyczny system ???????

(system) #2

Przecież pierwsza część LFS opowiada właśnie jak zrobić taki minimalistyczny system, który jako powłokę wykorzystuje właśnie bash. Więc przeczytaj LFS, bo w pierwszej części znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. Nie lepiej wziąć np. Debiana i postawić minimalną instalację  bez środowiska graficznego? Będziesz miał to samo, chyba, że koniecznie chcesz własną, to wtedy, jak mówiłem, LFS.

(Dp) #3

na 4GB to się każe distro zmieści, puppy linux ma 85MB…

(roobal) #4

fedora24x , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.