Budowa robota


(mich@l2312) #1

Od pewnego czasu w gazecie Ekspert występuje cykl artykułów Jak zbudować robota minisumo. W numerze z tego miesiąca jest opisane jak zrobić domowymi sposobami płytkę drukowaną. Ale po przejrzeniu tego artykułu stwierdziłem że: nie mam drukarki laserowej, nie mam laminatu, nie mam jakiś związków chemicznych. Mieszkam na wsi no i do sklepu elektronicznego mam ładny kawałek. Czy jest jakiś inny sposób żeby zbudować płytkę drukowaną? Wymiary nie grają jak na razie roli. Może można z jakiegoś starego sprzętu wykręcić płytkę podobną do tej jaką tam karzą zrobić? Bardzo proszę o pomoc.


(Airborn) #2

możesz próbować wkręcić płytkę, przerywać niepotrzebne ścieżki i robić połączenia tam gdzie potrzeba, ale takie rozwiązanie, nie dość, że bardziej zawodne i mniej praktyczne może okazać się jeszcze trudniejsze niż wizyta w sklepie.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic232101.html w załączonym pdfe jest też informacja, jak obejść się bez drukarki laserowej


(fiesta) #3

A efekty takiego pajęczarstwa są nadzwyczaj wyjątkowo niestetyczne (o skutkach elektrycznych nawet nie będe wspominał).

są specjalne naklejki ze ścieżakami i punktami lutowniczymi, bądź pisaki do rysowania odporne na działanie środków trawiących.

A od czego są sklepy internetowe ??

Wystarczy złożyc zamówienie i po paru dniach masz wszystko w domciu.

Przykład:

http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?show=AB000

reszta :google:

8)


(M Kupczynas) #4

Wydrukuj na zwykłej drukarce i idź do punktu ksero niech skopiują na papier kredowy(oczywiście Twój).