Budowa Sieci domowej z łącza Dialog


(Witek32) #1

Witam

Mam do Was prośbę : chodzi o zbudowaniu u mnie w domu sieci,chodzi mi o doradztwo co by było do tego potrzebne i jak to zrobić.

Moje łącze to 1024/256 Dialog typ modemu ADSL Callisto 821.

Główny komputer stacjonarny na którym jest OC Windows Vista Ultimate jest podłączony do modemu,drugi komp.syna jest w odległości 15 metrów od mojego,ma na nim zainstalowany OC Windows XP pro SP 2.

Chodzi o to aby nie ciągnąć żadnych kabli między pokojami,a połączyć je bezprzewodowo i aby obydwa mogły korzystać z sieci równocześnie lub żeby po wyłączeniu mojego komp. syn nadal mógł korzystac z internetu.

Za wszystkie wskazówki ,rady,sugestie jestem wdzięczny.

Pozdrawiam.


(Qwerrt) #2

najlepszym wyjściem byłby zakup routera wifi


(Tomek Biel) #3

Więc tak potrzebujesz do tej operacji Router z wbudowanym punktem dostępu. Z mojej Strony mogę ci polecić rozwiązania marki NetGear (http://www.netgear.com). Osobiście mam pozytywne doświadczenia z ich produktami zarówno w domu jak i w pracy. Routery mają dużo opcji w kwestii bezpieczeństwa, intuicyjny interfejs, i jeszcze żaden mi się ani razu nie zawiesił. Do dialogu będzie ci zapewne potrzebny router w standardzie ADSL PPPoA z wbudowanym modem np ten : http://www.netgear.com/Products/Routers ... G834G.aspx lub nieco droższy http://www.netgear.com/CustomErrors/Ser ... g834n.aspx. Co do samego wifi to cena routera rośnie wraz z jego zasięgiem i standardem jaki obsługuje. Następnie do każdego komputera potrzebna jest karta sieciowa wifi. W "stacjonarkach" najlepiej jest je montować na PCI zamiast "kluczyków" na USB gdyż mają one lepszy zasięg. Po czym zostaje już tylko konfiguracja sieci.


(Witek32) #4

Witam.

Dzieki za szczegółowy opis trochę mi rozjaśniłeś w głowie :smiley:

jak to wszystko kupie to zaczne się dalej dopytywać,jescze raz dzięki.

Pozdrawiam.