Budowa sieci od podstaw ?!?

Witam mam kilka pytań odnośnie zbudowania sieci bezprzewodowej.

Otóż na działce mam 3 budynki w odległości ok 80m każdy od siebie w lini prostej i proszę o poradę jaki internet wybrać żeby nie trzeba było zmieniać modemu/routera i jakie urządzenia(ap. anteny itd…) dokupić aby wszędzie mieć zasięg. wcześniej miałem blueconnect jednak teraz potrzebuję coś lepszego proszę o pomoc.:slight_smile: Dodam że niezbyt się znam w tym temacie.

Jakim budżetem dysponujesz?

Jaki masz router?

Sprawdź internet satelitarny. Nie da się chociaż do 1 budynku podłączyć kablem?

Internetu mobilnego nie ma sensu dzielić pomiędzy 3 budynki. Co do samej sieci, polecam ci bezprzewodowe połączenie WiFi pomiędzy tymi budynkami. Potrzebne ci będzie kilka routerów i anteny kierunkowe :wink:

Raczej jeden router i ewentualnie 2 AP… ale to najgorszy scenariusz imo. Te 80m to jest każdy od każdego (czyli najdalsze 160m), czy najdalsze. Jakie ściany są w poszczególnych budynkach? Jak nie chcesz zmieniać routera/modemu to jaki masz teraz?

Na razie nie mam żadnych routerów no najdalszy to 160m kabel nie wchodzi w grę. budżet raczej niczym nie ograniczony choć wiadomo nie przesadzajmy! Jakiej marki sprzęt polecacie? ja myślałem nad internetem z neti z routerem wifi do tego jakaś antena sektorowa i 2 ap? co o tym sądzicie?

Chcesz internet mobilny z Netii czy jak, bo już nie rozumiem.

Na taką odległość, to antena sektorowa musi mieć sporą moc.

1.Ja nie pojmuję.Napisałeś " jaki internet wybrać żeby nie trzeba było zmieniać modemu/routera."Z tego wynika że router posiadasz.Jeśli nie olej routery Netii.

2.Łącza Netii szczególnie na linii Tp są kiepskie.Usuwania usterek trwa długo ze względu na to że to nie ich linia oraz z niekompetencji obsługi.

3.Nie napisałeś co to za budynki-biurowce,domy,komórki na grabie oraz ilu użytkowników-od tego zależy rodzaj łącza.

4.Do tego celu najlepiej zastosować na głównym budynku antenę sektorową i na dwóch pozostałych anteny kierunkowe.Sprzęt najlepiej porządny Linksys.

jeśli kable należą do TP to neostrada jak do netii to odwrotnie główny router dobrze jak by był jakiś z podziałem łącza bo jak wszyscy zaczną w jednym czasie korzystać z internetu to może być kiepsko

są to 3 domy jednorodzinne i bedzie ok. 8 urzytkowników

co do tych anten to wystarczy tylko sektorowa i 2 ap??? np taka:

http://yagi.pl/sektor-pionowy-zwiezda-m … -1347.html

1 i 2 budynek się widzą 3 jest zasłonięty przez 2. kabel od internetu jest w 1.

czy do tego routera z neti można bez problemu podłączyć antene?