Budowa sieci (router wifi+AP)

Witam,

Mam Internet dostarczony drogą bezprzewodową. Chcę w domu go rozdzielić na kilka komputerów kablowo i bezprzewodowo. O ile mnie wiedza nie zawodzi potrzebuję do tego albo dwóch urządzeń: routera(któremu będzie odbierał internet) i ewentualnie umożliwiał rozdzielenie go przez LAN i Access Pointa do stworzenia sieci bezprzewodowej, albo urządzenia które realizuje obie te funkcje, ale one są często droższe do routera+AP.

Prosiłbym o polecenie tego typu urządzeń i ewentualne uwagi jak taką sieć najlepiej stworzyć.

Z góry dziękuję,

hmmm po pierwsze jaki masz internet kablówka, ADSL, Dialog (DSL) czy może któryś z operatorów komórkowych,

moim zdaniem wystarczy Ci sam router Wi-Fi bez AP wyjdzie taniej

Router na RJ45 (np kablówka)

Ja używam tego routera i sie nie grzeje nie zacina :slight_smile:

ADSL

Edimax

Edimax

Edimax

Pentagram Cerberus

Linksys

kolejność nie ma żadnego znaczenia :slight_smile:

Napisałem, mam internet dostarczony drogą bezprzewodową (wifi), potrzebuje router któremu wkręcę antenę która mi odbiera sygnał(Internet) i mi to rozdzieli + zrobi na tym tez siec wifi w domu

aha to szukamy routera z możliwością zamontowania anteny :slight_smile: bo wydaje mi się że router rozdzieli Ci łącze i zrobi zarazem Sieć w domu (mogę się mylić:P)

mój typ :ok:

Linksys

dobry ale drogi :slight_smile:

DrayTek

D-Linki się grzeją i zacinają i ja nie mam o nich dobrego zdania

D-Link

D-Link

mniej znany producent :slight_smile:

Sweex

warty przemyśleń nie za drogi a z technologią typu N :ok:

Linksys

Dzięki, ale my chyba nadal sie nie rozumiemy, z urządzeń zaproponowanych tylko jeden router(pierwszy d-link) oferuje tryb pracy jako “Klient innego AP”, a o tego typu routery mi właśnie chodzi…

a jak na złość nigdzie go nie ma i cena nie jest podana :confused:

allegro i ebay również nie znajdują tego sprzętu więc mi przykro mam nadzieję że choć odrobinkę pomogłem :slight_smile:

Google router+Ap Client

przykładowe, jednak aukcja zakończona

przykładowe

Poszukać lepszego modelu i zamawiać.

Jeśli chcesz router który ma możliwość podłączenia WAN przez WiFi to opcja ta jak niżej napisał Bolo92 jest chociażby w Asmaxie BR604G, jest też w Edimaxie BR6204WG ale przy próbie uruchomienia tego trybu router zawiesza się. Kolega sprawdzał taką konfigurację na Asusie WL-520 i podobno działało bez żadnych problemów.