Budowa strony internetowej w Visual Basic i jej hosting


(Laszjwrz) #1

Witam serdecznie, nie jestem jeszcze obeznany w budowaniu stron/aplikacji internetowych oraz hostingu i jego możliwościach więc zdecydowałem się napisać. Jestem zainteresowany miejscem na serwerze. Firma hostingowa oferuje:

Abonament roczny: 260 zł

Opłata instalacyjna: 100 zł

Serwer przeznaczny dla serwisów napisanych w Html, Flash, PHP lub ASP ale nie posiadających baz danych (np: formularze, panele administracyjne do samodzielnej aktualizacji treści - nowości, aktualności, itp)

Czy to oznacza, że mogę napisać stronę za pomocą Visual Basic i umieścić ja na tym serwerze? Pliki wyjściowe są w formacie .aspx?

Jeśli moje pytania są niejednoznaczne, proszę o zasugerowanie dokładniejszych pytań :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam!


(IcyMat) #2

Przepraszam, że może troszkę nie na temat, ale 260zł na rok bez bazy danych to trochę dużo...


(Laszjwrz) #3

Cena nie gra tutaj roli, mój błąd że o niej w ogóle napisałem. Najważniejszym jest dla mnie samo stworzenie pliku strony internetowej. Po uruchomieniu VB mam przykładowy szablon strony, który można w dowolny sposób rozbudowywać i zmieniać, a co jak już dokonam zmian? Start without debigging otwiera ładnie przeglądarkę gdzie w pasku adresu widnieje

http://localhost:50065/WebSite1/

http://localhost:50065/WebSite1/Default.aspx

a po ewentualnym zdebugowaniu gdzie i w jakiej formie znajdują się pliki które mogę uruchomić bezpośrednio przez przeglądarkę?