Budżet 4000 zł komputer do gier

https://www.x-kom.pl/lista/ofrfzm94g ( nie wiem czy jest dobrze )

2 karty nad którymi się zastanawiam :
czym się one różnią ? oprócz ceny

https://www.x-kom.pl/p/317002-karta-graf…gddr5.html - 1229 zł budżetu ( na procesor i ewentualnie coś zmienić )
https://www.x-kom.pl/p/320896-karta-graf…gddr5.html - 1449 zł budżetu ( na procesor i ewentualnie coś zmienić )

Procesor - tu potrzebuję pomocy bo nie mam pojęcia czy mam kupić coś za 1000 zł + czy mniej. Nie wiem co pasuje do tych kart, na filmiku od Liptona widziałem prawdopodobnie coś i5.

Obudowa :
https://www.x-kom.pl/p/444889-obudowa-do…black.html Pasuje taka ?

Jeśli o czymś zapomniałem to proszę napisać. Muszę mieć dziś już cały zestaw mam nadzieje że ktoś sumiennie mi pomoże, dziękuje wszystkim za pomoc Wink

Ogólnie nie ma sensu dopłacać do karty MSI dla niewiele wyższych zegarów. Dodałem lepszą płytę główną, SSD zamieniłem na NVMe,ale jak wolisz zostać przy kościach MLC to Goodram IRDM 256 będzie dobrym pomysłem. Dorzuciłem szybsze pamięci 3600, które podejdą pod 3466 - da to większą wydajność procesora. Obudowa jak najbardziej może być, choć zapomniałem ją uwzględnić także można ewentualnie trochę na pamięciach przyciąć - do 3200 Mhz. Rozważ też ewentualnie zakup RX 580 zamiast GTX 1060. Karty podobne wydajnościowo, ale RX ma dodatkowe 2GB VRAM. Ewentualne jakieś inne chodzenie na procesor, choć boxowe nie jest wcale takie najgorsze.

@panicagaming
Ty się teraz będziesz mścić za poprzedni zestaw wrzucając emotki pod moje posty?

1 polubienie

Problem jest w tym że się kompletnie na składaniu komputera nie znam… Komputer będzie służył do gier typu Guild Wars 2, Assasin Origins i oczywiście Wiedźmin. Kosztu za obudowę nie wliczamy do budżetu bo dostanę ją od kogoś w prezencie. Ok więc mam cały zestaw :slight_smile: coś możemy jeszcze w nim poprawić ? możemy zamienić procka na inny procesor lepszy z intela ?

Czekam na odpowiedz :slight_smile:

Może obrazkowe wyrażanie opinii do kogoś dotrze i ktoś kiedyś zrozumie, że lepiej dać dużo na grafikę bo ona robi FPSy, a CPU robią różnice kosmetyczne i ewentualnie co mocniejsze zwiększają tylko zasięg gdzie nie występuje bottleneck.

Na dzień dzisiejszy Intel ma zaporowe ceny i dokładanie do najtańszego wariantu i5 (8400) 200 zł mija się z celem. Ryzen 2700 to już 1200 zł. Budżet nie pozwala, ale możemy dorzucić jakieś chłodzenie na procesor

Naginając budżet masz to:

A ja Ci odpisałem, że składanie bieda zestawu by tylko wrzucić GPU mija się kompletnie z celem, bo potem do wymiany masz pół platformy. I nie spamuj w innym temacie, bo koledze mieszasz.

W tym budżecie nie kupisz lepszej karty, bo lepszą jest np GTX 1070, a to już około 1700 zł.

Czyli mam kupić lepszą kartę graficzną ? Ktoś mi kiedyś napisał że jeśli w grze mmorpg jest duże skupienie ludzi w 1 miejscu to płynność zależy od procesora, ale czy to prawda ?

Prawda pod warunkiem, że nie daje rady…
Jeżeli masz procesor 4 rdzenie/8 wątków i chociaż 3,5GHz to na każdej grafice poniżej gtx 1080 nie będzie przymulania.
Ale, co ja mogę wiedzieć, moderatorzy tu są od poglosu w ludzie.

Jeżeli masz coś do dodania odnośnie poprzedniego zestawu to pisz w tamtym temacie. Tutaj jest inny wątek i jak nie masz nic do dodania to nie rób tutaj zamętu.

Wyjaśniłem co mi się nie podobało w zestawie więc idź i sobie poczytaj.

Jeżeli funkcję moderatora przyrównujesz do bóstwa to smutne masz poglądy.

Te wiatraczki są potrzebne ? w tej obudowie mam jakieś podświetlane, czy będą do siebie pasować czy to nie robi różnicy ? Głupie pytanie ale naprawdę się nie znam :slight_smile:

Zestaw całkiem całkiem ale dało by się kupić troszeczkę tańsze ramy 3600 czy 3000 nie robi zbyt dużej różnicy. A i dysk także można kupić zwykły Sata 2 to w końcu komputer do gier powinno to w zupełności wystarczyć.

Autorze czy jesteś w stanie naciągnąć budżet do 1070? https://www.x-kom.pl/lista/zkm2jkid3

Lordek twoja płyta nie obsługuje 3600mhz ram.

Nic nie rozumiem… :frowning: i jak nie obsługuje to co teraz ?
Nie jest tak że się kupuje kartę graficzną i procesor jakoś równo wydajnościowo ? procek nadąży za tą kartą ?

W teorii nic ale będzie działała na tych niższych taktowaniach. A spojrzałeś na mój zestaw? Wrzuciłem do niego sporo wydajniejszą 1070, ale jest troszkę drożej.

To samo tylko taniej. Jedyny dysk to SSD 500GB, HDD sobie dokupisz jak braknie miejsca.

Faktycznie na morele jest taniej. Jedna moja uwaga to nie znam producenta dysku. Nie warto dołożyć do czegoś sprawdzonego? Chyba ,że to sprawdzona firma a ja nie znam.

Jest różnica, a wybrałem 3600, bo są tańsze od 3466, a i tak będą pracować w trybie 3466. Czemu tniesz z ceny skoro dalej mieścimy się w budżecie? Skoro budżet pozwala na lepsze podzespoły, które nie są na wyrost to po co kombinować?

Wywalcie jeszcze pół komputera i ograniczcie jego wydajność by wcisnąć tylko GTX 1070. Ryzeny bardzo lubią szybkie pamięci, co daje znaczny wzrost wydajności. Obcięliście HDD, bo sobie dokupi, wywaliliście dodatkowe chłodzenie. Tak to se można robić oszczędności w nieskończoność… Co do morele to byc mize wychodzi taniej, ale na spektakularne różnice bym nue liczył.

Wiem ,że ryzeny lubią wyższe taktowania ale 3000 w dual chanel w zupełności wystarczy. Hdd nie obcinałem ale faktycznie 500Gb ssd na początek wystarczy, a podstawowe chłodzenie jeśli nie będzie podkręcany to wystarczy. A gtx 1070 daje bardzo duży skok wydajności.

Jeżeli autor sie zgodzi to pod pewnymi względami ok z konfingu @panicagaming, ale będzie trzeba dokupić HDD i zapewne chłodzenie, a to podbija budżet do 4300-4400 około. W tej cenie (do 4000) wolałbym jednak HDD + SSD NVMe. Zwłaszcza, że teraz SSD sa śmuesznie tanie.

image

Te Ramy od Lordka były dość drogie, ale przy Twoim budżecie bym jednak postarał się jakoś te 3200 upchnąć :wink:

To jest komputer do gier więc spójrzmy na realne testy w grach https://youtu.be/wYsFXodU1Ok , różnica znikoma.

@Lordek Oczywiście konfiguracja ssd+hdd też ma sens ale to już kwestia wyboru autora, ja osobiście lubię mieć gry na ssd by się szybciej ładowały. Oczywiście z dodatkowym chłodzeniem to około 4200zł ale myślę ,że warto dołożyć. Osobiście zalecałbym dodatkowe chłodzenie, ale wolę tu przyciąć niż na słabszej karcie graficznej.

Taniej czy nie ten dysk SSD jest do bani :stuck_out_tongue:
Kup Crucial MX500 500 GB za 299 zł

W promocji jest Ryzen 5 i 1070 :slight_smile: