Budżet domowy w Excelu - potrzebna jedna funkcja

Zrobiłem sobie arkusz w Excelu do zarządzania budżetem. Jedną z jego funkcji jest pokazywanie kwoty, jaką mam do wydania na dzień. Do tego jest potrzebna komórka, która pokazuje ilość dni pozostałych do końca miesiąca - ją bez problemu stworzyłem. Kolejna niezbędna komórka to taka, gdzie będzie aktualny stan konta. I właśnie tu nie mam pomysłu - jak zrobić stałą komórkę, w której będzie się pokazywał aktualny stan konta po uwzględnieniu wydatków? Chciałbym mieć coś takiego, że wprowadzam sobie wydatki z danego dnia, podliczam i automatycznie oblicza mi się kasa do wydania na dzień.

Saldo - sumujesz wydatki i odejmujesz od kwoty którą dysponujesz.

Potem wprowadzasz formułę dzielącą Saldo przez ilość dni do końca miesiąca.

Masz rację :). Tylko kwestia jest taka, że z każdym dniem komórka z saldem będzie inna i chcąc mieć wyliczoną kwotę do wydania na dzień, musiałbym codziennie ręcznie zmieniać działanie. A chciałbym, by robiło się to automatycznie.

Tylko po co ??

Robisz tabelkę na wszystkie dni miesiąca, podsumowujesz każdy dzień, w formule liczącej saldo uwzględniasz każdy dzień nawet jak jeszcze nie ma nim wydatków (potem jak je wprowadzisz formuła samoczynnie je doda do salda) :slight_smile:

No tak, i teraz to co chciałem, zmienia się automatycznie. Dzięki za pomoc. :slight_smile: