Budżetowa karta graficzna do 6-letniego komputera

Cześć,

Planuję kupić budżetową kartę graficzną. Nie wiem tylko, czy będzie kompatybilna z płytą główną. Płyta główna to Gigabyte GA-B85M-D3H. Zasilacz mam 350 W. To co znalazłem z kart graficznych to model Gigabyte GeForce GT 710 2GB DDR3 (GV-N710D3-2GL). Kosztuje ok 260 zł. Czy karta będzie działać na mojej płycie głównej i czy warto takową kupić. Jak gry, to tylko starocie bym sobie pograł.

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b85m-d3h-582757/

Karta
Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam Piotr.

Będzie kompatybilna ale lepiej 750 ti

Dzięki Had3s za propozycję i odpowiedź :wink:

Jaki masz procek i markę zasialcza?
Co do karty, to 710 z DDR3 wystarczy tylko to pulpitu, może w diablo 2 pograsz, ale niewiele wiecej. A jeszcze zakup nowej… nie karm pazernych sklepów! :wink: Na więcej wystarczyłby gtx 750TI, ale to też już staruszek i może się sypnąć. Zobacz, czy na na wyprzedażach/używanych 1030 (ddr5!)/rx 550 nie trafisz. Słabiutki, ale na nich coś tam pójdzie (do Wiedźmina 3 na najniższych i w 30FPS), nie to co 710.

i3 4 gen. Zasilacz to Zasilacz Corsair VS 350W (CP-9020095-EU). To sklep TEN pominę;-)

Nie jest źle, górny limit tego procka, to okolice 1050 (bez TI)/560. Przed listopadem byś dostał za 250-300, obecnie ciężko nawet za 300-400.

Zasilacz utrzyma każda kartę do 75W, no nawet RX 560 z 85W, ale nie więcej, czyli te stare smoki typu gtx 660 pomiń.

W sumie każdy, zamiast tej 710, to już lepiej Ci wyjdzie używana 740 z „second handlu”, czyli olx, allego/inne portale, ta przynajmniej ma wydajność zbliżoną do współczesnych kart zintegrowanych. Popytaj na forach, może komuś zalega w szufladzie i za grosze da. Oczywiście 750TI/560/1050 jest o wiele lepsza (i droższa)

Super, dzięki marcin20000 za propozycje i pomoc. Popatrze na te używane. Może coś się trafi, znajdzie się. Dzięki raz jeszcze. Oczywiście nie chcę zbyt dużo kasy wydawać :wink:

Pamiętaj tylko, kupując kartę, dokupić (używany) RAM do sumarycznej ilości 8 GB, jeżeli masz 4 GB i dysk HDD, to może być różnie z komfortem zabawy. Jeżeli masz SSD i 4 GB, to możesz zobaczyć, może zaoszczędzisz i nie będzie trzeba dokupić. :wink:

Jakbyś miał jakieś pytania, to pisz, co do sprzedawców używanych, to proś przynajmniej o gwarancję rozruchową lub zrzuty z benchmarków, że karta działa.

Mam 8 GB Ramu :wink: i dwa dyski twarde… standardowy i SSD 128, na którym mam Windowsa 8.1 Z używkami do zawsze jest ryzyko ;-/ Dzięki Marcin :wink:

No to całkiem sensowna maszynka. Jakbyś trafił (tanio!) którąś z grupy tych lepszych kart, to do 2017 uruchomisz wszystko, pewnie na niskich, ale jednak. :wink: