Budżetowa modernizacja starego komputera [nie dla gracza] 400 zł

Hej
Mój komputer myśli coraz dłużej i nieco mnie to drażni. Na wstępie napiszę że w gry nie gram totalnie, za to lubie filmy w HD oraz korzystam z Android Studio i Visual Studio - z racji studiów.
Chciałbym zmodernizować mój sprzęt niestety nie mam kasy…i maksymalnie co mogę przeznaczyć to 400zł.
Nie potrzebuję nowych części, jasne że mogą być używki w takim budżecie. Moja obecna konfiguracja:
Płyta: ASRock N68C-GS FX
Procesor: Athlon 64 X2 5600+
RAM: 4gb DDR 2 - co ważne ta płyta ma tylko dwa gniazda DDR2 oraz dwa DDR3 (i jest to zależne od procka AM)
Grafika: Radeon HD5450
Zwykły dysk talerzowy 500GB Seagate- trochę przeżył w swoim żywocie i to chyba jego podejrzewam najbardziej
PS:
Co sądzicie o tych macach mini za 500 zł z Allegro ?

Pozdrawiam MrGalek

Prehistoria.
Z tak skromnym budżetem zainteresowałbym się i3 drugiej generacji na przykład tym modelem.
Z czasem dokupiłbym SSD dla dodatkowego pobudzenia wydajności w codziennym użytkowaniu.

1 polubienie

Zerknij na komputery stacjonarne poleasingowe na Allegro
https://allegro.pl/kategoria/komputery?string=poleasingowy i5&description=1&order=p

1 polubienie

Wymień procesor na Phenom II X4 i może jeszcze wystarczy na SSD

1 polubienie

Phenom II X4 to najsensowniejsza modernizacja, ale pamiętaj o ograniczeniu płyty - TDP max 95W.

1 polubienie

Jeszcze mam pytanko w takim razie jak to jest z dyskiem SSD, on normalnie jest podłączany na SATA i też szukać 3,5" ? Tak jak zwykły dysk HDD ?

Dyski ssd są w formacie 2.5". Podłączasz standardowo pod sata. Zależnie od obudowy może być niezbędny zakup adaptera 2.5-3.5 cala w celu stabilnego montażu.

1 polubienie

Raczej są lekkie. Kiedyś podklejałem SSD na taśmę dwustronną i się trzymał.

Podałem rozwiązanie najbardziej fachowe. Widziałem już montaż przez jeden ze sklepów komputerowych w typowej wnęce 3.5 cała takiego SSD. Był przykręcony tylko z jednej strony oczywiście. W praktyce to bardziej kwestia estetyki, dysk półprzewodnikowy ze względu na brak ruchomych elementów jest w stanie wiele wybaczyć.