Budżetowy komputer do gier i YT, do 500 zł

Nie wiem czemu,ale mam wrażenie,że ty chcesz by ktoś ci podał propozycję kompa w stylu : “ten weź,ten będzie idealny,wszystko na nim pójdzie,a za dwa lata sobie go zmodyfikujesz za grosze” ? ! ! ? !  i jeszcze by ci dał gwarancje,że nie “padnie” !                     tak się nie da !  w tym budżecie to ciężko znaleźć coś by wszystkie gry na “średnio-wyższych” detalach zagrały (na niskich możliwe,ale bez dużej rozdzielczości “1280x1024” to raczej max) , a dodatkowo piszesz o rzeczach , o których nikt nie wspominał : 

 

nigdzie nie napisałem,że tak uważam,tylko wspomniałem,iż może coś być “nieTak” , a jeśli coś może się w nim popsuć,a będzie na “starych” podzespołach,to naprawa będzie droższa i może się nie opłacać (najzwyczajniej) , piszesz o kompie za 200zł z aukcji,a nie zauważyłeś,że wspominałem iż uważam SIEMENSy za bardzo dobre kompy na dobrych (markowych) podzespołach,ale pewności nigdy nie masz … 

Chcesz by ci “konkretnie” coś zaproponować,a nie zauważyłeś,że pisałem iż to ty musisz dokonać wyboru nikt za ciebie tego nie zrobi,nie możesz tylko “wybrzydzać” i czekać aż ktoś ci podpowie : ten jest “idealny” , bierz go …   wielokrotnie pisałem,że musisz poradzić się jak największej ilości osób,ale nie liczyć na to,że ktoś za ciebie przeszuka wszystkie portale aukcyjne i powie : “ten kup” !  wszystkie propozycje,to tylko sugestywne wskazówki na jakie podzespoły powinieneś zwracać uwagę… 

 …a co do twoich preferencji,to powinieneś podać coś więcej niż tylko cenę do 500 i gry w które chcesz grać…                              powiedz np. czy masz możliwość zainstalowania win7 64bit (przeniesienia z innego kompa i to oczywiście oryginału z kluczem) ?      czy budżet możesz “troszkę” naciągnąć , jeśli tak to o ile ?  

bo wielu osób już pytałem w odniesieniu do twojego tematu (bezinteresownie) , a nawet kilka osób zaprosiłem na tym forum,by sie wypowiedzieli jeśli mogą i większość mówi,że w tym budżecie masz małe szanse,a niektórzy po przeczytaniu twoich odpowiedzi odmówiła zaproszenia do udziału w dyskusji na ten temat…  

 mam nadzieję,że na spokojnie to sobie przeczytasz i że umiesz czytać ze zrozumieniem,a nie “czepiać” się jakiś fragmentów tekstu i pisać o rzeczach,o których nikt nie wspomniał …   powodzenia i na przyszłość “trochę mniej roszczeniowo” formułuj pytania i wypowiedzi,to możliwe,że ktoś będzie chciał ci coś doradzić … 

Postaram się w miarę zwięźle.Obserwuję to forum od dawien dawna.Czytam czasem jakiś blog.Najczęściej niusy i artykuły pisane przez redaktorów o różnych nowinkach technicznych i przydatnych programach.W gry nie grywam,za stary na to jestem.Jednak od kilku dni obserwując forum zauważyłem temat,który ma wiele wyświetleń,co 10 minut średnio ktoś na ten temat zagląda,a wypowiada się stosunkowo niewiele osób,postanowiłem więc,że się zaloguje i sam się wypowiem,bo po ilości wyświetleń temat wydał mnie się ciekawy i poprosiłem syna by zajrzał,przeczytał i dla mnie to przetestował.Temat mnie zaciekawił gdyż sam od ponad dwóch lat posiadam polisingowy komputer,a po namowach rodziny dałem się uprosić synkowi i kupiłem mu również polisingowca,a z tego co zaobserwowałem na forum,tematy komputerów budżetowych są omijane przez większość komentujących,a budżetowce do gier zwłaszcza,jakby co po niektórzy uważali,że do gier to musi być komputer za co najmniej dwa tysiące,albo jeszcze lepiej za kilka tysięcy.Postanowiłem więc temat trochę głębiej przeanalizować,bo syn używa komputera wyłącznie do gier,grają we dwóch z synem sąsiada prawie każdego dnia a w dni,w które nie idą do szkoły od rana do wieczora.Zapytałem więc w jakie gry grają i czy rzeczywiście te polisingowce się do gier niby nie nadają jak twierdzą co poniektórzy.Okazuje się,że ulubiona gra syna to wspomniany wyżej LOL,a syn sąsiadów dużo gra w GTA III oraz,że grają jeszcze w inne z wymienionych gier i lubią grywać w tego CS’a.Dowiedziałem się również,że są tytuły gier,zwłaszcza te nowsze po 150zł za płytę DVD,w które nie da się grać bo klatkują czy coś takiego.Chłopaki zainstalowali również na moim kompie te trzy gry. A więc tak,sam posiadam: http://allegro.pl/siemens-e3521-dual-2x3000-4gb-ddr3-320-rw-7pro-fv-i5892479627.html  i na moją prośbę syn zainstalował i pograł w/w gry i dało się choć w CS’a trochę spowalniało,tnie się jak to dzieciaki mawiają i to podobno wina karty intelGMA. Syn sąsiadów ma coś podobnego do tego: http://allegro.pl/komputer-stacjonarny-pc-fujitsu-siemens-esprimo-i5951008433.html  z wyglądu identyczny,ale nie jesteśmy pewni wszystkich podzespołów,kartę graficzną ma zintegrowaną ATI,ale nie wiem jaki model,choć też 256MB jak we wspomnianym ESPRIMO i we wszystkie w/w gry da się grać i nawet nie tnie się tak bardzo. Synowi kupiłem ponad pół roku temu coś takiego:  http://allegro.pl/siemens-e5635-ath-x2-ii-240-2x2800-4gb-160gb-7pro-i5902196253.html  dokładnie ten model i z tej firmy,z tym że u nas jest 3GB RAM i 250 HDD , a kosztował 280zł,syn jest ogólnie zadowolony i choć w niektóre najnowsze gry nie pogra,to w/w gra aż miło i nic mu się nie tnie,a nawet w GTA III ustawienia są na HIGH,więc nie wiem skąd to przeświadczenie,że na polisingowcach się nie da.Dziwi mnie tylko,że temat miał ponad 680 wyświetleń,a wypowiedziało się tylko kilka osób.Czy naprawdę większość ma kompy za kilka tysięcy?W każdym bądź razie ja ze swych polisingowców jestem zadowolony,a w niedalekiej przyszłości planuję zakup jednego z tych dwóch:  http://allegro.pl/mocarz-c5731-2x3-2ghz-8ddr3-250gb-2xcom-win-7-pro-i5935174990.html   lub  http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5281147652&reco_id=53d1bd34-c5f2-11e5-b5eb-02eeed77d04e&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=7  i podejrzewam,że też będę zadowolony,więc jak kto lubi,jedni kupują polisingowce,a inni komputer za kilka tysięcy,powodzenia w dokonywaniu wyboru 

Mówisz że wybrzydzam, nie zaprzeczę ale jak mam nie wybrzydzać przecież jak kupie i nic nie będzie działało to nie kupie kolejnego za 2 miesiące. Chciałem żeby ktoś się określił w 100% i żeby parę osób podtrzymało jego decyzję. Ja sam mogę poszukać komputera, ale jak ja mam ustalić czy się nadaję, patrzę tylko po cyferkach i tyle.

Teraz już się czepiam ale: GTA III to nie jest zbyt nowa gra, wydana została w 2001 roku nawet na moim tosterze działa, na minimalnych ale działa. LOL też mi odpala tyle że na 0-15fps-ach.

Chyba zauważyłeś,że pod twoim postem wypowiedziało się (ze mną włącznie) tylko 5 osób,więc tak jak pisałem nikt za ciebie nie dokona 100% oceny i konkretnego wyboru,a tym bardziej nie potrzyma tej opinii kilka osób,bo tych osób zwyczajnie nie ma! Temat “w miarę ciekawy” , wiele osób zagląda,ale niewiele się wypowiada,sam jestem pozytywnie zaskoczony,że kilku osobom chciało sie w temat zagłębiać,a nawet sprawdzać,co i jak działa.Jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem,to wywnioskujesz,że dzieciaki Wojciecha grywają w te gry,a kilka specjalnie dla jego ciekawości na jego kompie zainstalowali i podobno działało to płynnie (czyli nie 0-15 FPS bo płynnie tego nazwać by nie można,a płynnie to można podejrzewać,że ponad 30) , a zauważ,że jego komp jest dużo słabszy od wcześniej tobie proponowanych,dzieciaki też nie maja jakiś “mocnych” PCetów (tylko grafy w integrach mają lepsze) , a u nich Wojciech zaobserwował płynniejszą rozgrywkę,Zygzak też coś wspominał o tych grach,że u niego “da się” , a kompa ma “średniego” , więc możesz sam się domyślić,że gry które podałeś nie są jakoś “za bardzo wymagające” i pójdą na wielu tego typu “starszych” kompach …  ja ci tego nie potwierdzę,bo na lapku rzadko w gry grywam,a jak już to tylko w “ściganki” , ale parę lat temu przeszedłem całe San Andreas i całego DRIV3R’a na tym moim staruszku (Toshiba S L300D) , a kartę niby mam dedykowaną,ale jest to stary i “nienajmocniejszy” ATI Radeon Xpress X1270,a grało się “przyjemnie” i wyświetlanie było płynne,nie testowałem FPSów,ale jak mi się gra tnie to ją wywalam,więc pamiętam że było “znośnie” (ustawienia były średnie i niskie) , ale grać się dało,ostatnio grywałem w NFSa WORLD (w zeszłym roku) i na jesieni w NFS HP2010 i też było płynnie,koleżka sprawdził FPSy i było ponad 30, więc moim zdaniem OK.     …u mnie w rodzinie i wśród najbliższych znajomych wszyscy mają (jakimś trafem) kilka SIEMENSów,mogę popytać czy grywają w jakieś gry i czy w ogóle da się na nich w coś grać … jeśli temat cię będzie jeszcze interesował,to dam ci znać …