Budżetowy komputer do gier i YT, do 500 zł

_ Tak jak w tytule poszukuję, budżetowego komputera. Za mało się znam żeby stwierdzić czy dany komputer jest dobry czy _ nie. Budżet skromny, bo max 500zł ale i wymagania nie duże(chyba). Szukam używanego komputera na którym filmy na yt by się nie zacinały przy 360p i żebym mógł sobie pograć w gry, np.: GTA SA, LOL, CS GO. Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/dell-780-2x3-2ghz-2gb-ddr3-250gb-win-7-pro-gw-fv-i5683711170.html  I czy jak bym dokupił do tego jakąś kartę graficzną  albo nawet nie czy wyżej wymienione gierki by ruszyły, jeżeli tak to na ilu fps-ach?

Budżet skromny ale coś  lepszego niż typowy biurowiec w obudowie slim i integrą można znaleźć http://allegro.pl/komputer-gigabyte-amd-mocny-sprzet-okazja-i5929991020.html szukaj zestawów z zewnętrzną grafiką jeśli chcesz pograć w sensownej płynności. Na podanym zestawie jest szansa nawet na płynne GTA IV w niskiej rozdzielczości. 

Czyli wymienione przeze mnie gry będą lepiej chodziły na tym kompie który ty podałeś? A jak wgram Windowsa 7, to jak taki CS GO by chodził? 60FPS? na minimalnych chociaż? Co jest lepsze tu a co lepsze tam? skoro ten komp kosztuje 367zł to moge coś dokupić do bardziej komfortowej pracy na nim ale co? Przypominam że budżet wynosi 500 zł :smiley:

Na temat fps-ów jest wątek na forum CS-a gdzie użytkownicy wrzucają swoje wyniki. Jest jeden z 9800GT i kilka z podobnych kart graficznych http://forum.gocs.pl/topic/1974-ile-wyciagniesz-fps/ Na stabilne 60fps spokojnie masz prawo liczyć przy tym komputerze, który proponowałem.

Jeśli porównać oba zestawy to na pewno zyskujesz sporo, sporo lepszą grafikę. Stare integry nie nadają się w ogóle do gier. To jeszcze nie były te czasy, kiedy wydajność iGPU z generacji na generacje procesorów rosła bardziej niż sama wydajność CPU. Procesory trudno konkretnie porównać bo w tej “super ofercie” nie ma nawet podanego modelu, można wnioskować że to C2D więc porównywalnie do tego athlona, chyba że to wyższa seria E8000 to będzie wydajniej niż przy AMD. W razie czego ratuje cie jeszcze podkręcanie.

Pamięć możesz dokupić skoro zostaje sporo funduszy. http://allegro.pl/4gb-ddr3-1333mhz-gr1333d364l9-4g-i5941095190.html

A teraz pytanie mam do ciebie, czy jak bym kupił osobno kartę graficzną do tego co ja znalazłem to było by lepiej czy ogólnie gorszy komputer? Spróbuję się dowiedzieć jaki model tego procesora jest w tej ofercie. Podałeś linka do pamięci ram DDR3, gdzie wyczytałeś że ten komputer ma pamięci DDR3? może ma DDR2? Na razie mam komputer bardzo słaby i od niego na pewno będzie każdy lepszy tylko żeby nie było tak że z tego co mam zamienię na nie wiele lepszy sprzęt więc się pytam który lepszy. Obecnie mam kartę graficzna zintegrowaną Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family do 128mb :smiley:

Czy zauważyłeś może że procesory intel dual core z dobrymi kartami graficznymi mają lepsze osiągi w CS GO?  Patrz tu niżej jeden gościu podał takie:

CPU: Intel Dual Core E5200 2.5ghz@2.8Ghz

Płyta w zestawie, który podałem obsługuje ddr3 w czterech slotach. To dość sensowny model, z czasem możesz wrzucić do niej nawet phenoma x4 czy x6 gdyby brakowało ci wydajności. Karty graficznej w tym dellu nie zmienisz na sensowny model, bo montowane są tam słabe zasilacze często 250w bez zasilania dla karty graficznej, obudowa jest węższa niż standardowo i słabo wentylowana. To są typowo biurowe komputery, w ogóle nie projektowane do gier. Karta zintegrowana może jest szybsza od obecnej ale to nadal poziom bardziej do uruchamiania pasjansa, a nie np CS go. Konfiguracja z radkiem 4850 będzie wydajniejsza, bo ta grafika jest co najmniej kilkanaście procent szybsza od 9800GT. Możesz poszukać wydajniejszego zestawu, ale na pewno mając te 2 do wyboru nawet nie powinieneś zastanawiać się nad wyborem.

Ok, dzięki za pomoc.

 nie śpieszyła bym się z wyborem tego kompa co podał “szanowny kolega” , a i ten komp z podpowiedzi nie jest najlepszym wyborem , pierwszy mimo gwarancji jest “niekorzystny” pod względem rozbudowy (a mówimy o małym budżecie) , a drugi to technicznie lepszy model (parametry są jednak “niesprecyzowane” , płyta niby obsługuje DDR3 , a na starej FV jest RAM DDR2 800 , więc coś tu “nie tak” , dodatkowo bardzo “nieMarkowy” zasilacz) jednak jest to “stara używka” bez gwarancji … 

 na spokojnie polecam rozważenie kupna kompa od sprawdzonej firmy , dającej na używany sprzęt gwarancji (czasem dłuższej niż 6 m-cy) , bo sprzęt jest po “lekkim odnowieniu” i z legalnym systemem operacyjnym … 

 z doświadczenia polecam firmę   shoplet    http://allegro.pl/show_user.php?uid=4146518&type=fb_all   

 w/w firma www-shoplet-pl  posiada w swej ofercie wiele komputerów , na wszystkie daje gwarancje , oraz zapewnia dobry serwis , używamy w naszym biurze kilku komputerów i wszystkie działają bez zastrzeżeń , u znajomej syn kupił sobie u nich PCeta do gier i też jest zadowolony , nie wiem dokładnie jaki model (coś z procesorem Xeon za około 1000 PLN) ale może zainteresuje cie taki zestaw : 

 http://allegro.pl/dell-780-slim-c2d-e8400-2x3000-4gb-160-gt610-rw-7p-i5842604737.html   

 (zawsze w przyszłości można wymienić obudowę i zasilacz by poszerzyć możliwości rozbudowy o lepszą kartę graficzną i chłodzenie) 

 albo taki PC :   

 http://allegro.pl/ibm-m77-tower-amd-ii-2x3200-4gb-500-hd4250-rw-7hp-i5925462289.html   

 (trochę tańszy , ale na przyszłość wystarczy zacząć rozbudowę od dedykowanej grafy) 

 jednak niezależnie od tego co wybierzesz , nie patrz wyłącznie na “cyferki” , a na możliwość przyszłej rozbudowy (czyli MoBo z DDR3 i pod dobry procek) i jeśli masz ograniczony budżet to zwracaj uwagę by było “znanych producentów” i na gwarancji ,

mam nadzieję , że mój post będzie przydatny i doradzam rozwagę i chłodne kalkulacje przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu … 

Tyle że ja nie zamierzam rozbudowywać tego komputera, może w przyszłości tak, ale na razie ma działać jak najlepiej bez rozbudowy. Teraz mam pytanie na którym z tych komputerów by najlepiej chodziły gry. Na razie patrzę jedynie na cyferki :stuck_out_tongue:

Głównie chodzi o to żebym mógł sobie pograć w gry, np.: GTA SA, LOL, CS GO. Nawet na minimalnych ale przy czymś w okolicy 60fps. i czy jest jakaś szansa że na którymś z tych komputerów ruszy h1z1 lub hurtworld?

Jak by ktoś mógł poukładać te komputery od tego który najlepiej kupić, a którego nawet pod uwagę nie brać. Cały ten temat podsumować.

Pamięci w zestawie, który proponowałem są DDR3. Czemu jest DDR2 na rachunku tego nie wiem, możliwe że to zwykły błąd bo takie pamięci nie pasują do tej płyty. Ilość się zgadza.

Temat biurowców omawiałem już wcześniej. Rok temu kupiłem znajomej Della Vostro 260. Miał być do gier, planowałem wrzucić mu grafikę Radeon R7 250. Pomimo obecności slotu PCI-E grafika nie działała, nie było obrazu. Dodam że jest to model, który nie wymaga zewnętrznego zasilania. Testowałem także GF 8600GT. Również nie działała. To są uroki komputerów biurowych na oem-owych płytach.

Koleżanka landrynka zdaje się jakieś 2tygodnie temu sama pytała o wybór zestawu, teraz już doradza innym więc bardzo szybko się uczy. Tyle że jej oferta zatoczyła krąg, bo propozycja della 780 już była (tańszego z większym dyskiem, 2GB RAM ale bez zewnętrznej grafiki, ta GT610 i tak nie nadaje się do niczego). A tymi słowami nie wiem czy wiesz ale sama podsumowałaś swoją propozycje…

W dodatku tego typu komputery to poleasingowce lub zestawy z firm nie zawsze polskich. Wytłuczone po min 8 godz dziennie, znacznie bardziej niż domowe komputery. Sam widziałem zestaw na pentium 4 z dyskiem który miał ledwo 105 włączeń. W domowym PC to całkowicie nierealne (ktoś włącza komputer raz na kilkanaście godzin?). Na jakieś “odnowienie” jak to określasz nie liczyłbym, co najwyżej przetarcie z kurzu, nie zawsze także w środku. Z tym aby ktoś zmieniał pastę termoprzewodzącą nie spotkałem się. Na zdjęciach na aukcji nie ma zestawu, który faktycznie dostajemy. A każdy egzemplarz gwarantuje ci jest inny. Wiem bo znajomy handlował używanymi laptopami Della spod Wrocławia właśnie z leasingów. Jeden miał porysowaną obudowę, drugi popsuty touchpad, trzeci jakąś inną wadę. Zależy na jakiego poprzedniego użytkownika trafiło.

Na DDR3 nie zwraca się aż tak bardzo uwagi w tym budżecie. Mówimy bowiem o komputerach nierzadko 7-8 letnich (jeśli chodzi o generacje), a DDR3 wtedy nie było w komputerach. Core 2 Duo i DDR3 to mocno naciągane połączenie, próba unowocześnienia starej podstawki. Obsługa pamięci była ograniczona pod względem szybkości a niedostosowany chipset nie potrafił spożytkować zwiększonej przepustowości (brak kontrolera RAM w CPU tak jak jest obecnie).

Słowo ‘gwarancja’ może na niektórych działa zachęcająco, ale kwestia szczegółów. Chyba każdy słyszał reklamy ubezpieczeń dla 80-latków bez pytań o stan zdrowia, z gwarancją ale przyjęcia każdego wniosku (czyt. wzięcia kasy). Tutaj także liczy się jakie ewentualnie awarie obejmuje gw. Ostatnio na forum benchmark był wątek odnośnie problemów z dyskiem. Autor kupił dysk w rozsypce jak się okazało. W opisie wesoło pisało “gwarancja 6-mies”. Równie dobrze można dogadać się ze sprzedawcą indywidualnie że mamy np. 14 dni na testy i ewentualny zwrot sprzętu.

Z obecnych propozycji wygrywa pod względem wydajności w grach zestaw, który proponowałem. Najtańszy w dodatku. Z żadnego innego podanego w temacie autor nie będzie zadowolony, jeśli faktycznie chce pograć np. w CS GO na rozsądnych ustawieniach w pełnej płynności. Jeśli będzie chciał może dołożyć pamięci czy dla spokoju zmienić zasilacz na markowy. Grafike na start ma wystarczającą.

 szkoda,że tak mało osób się tutaj wypowiedziało,a zwłaszcza szkoda,że nie wszystkie wypowiedzi są merytoryczne (a takimi nie można nazwać dywagowania z inny autorem postów na temat co napisał tu,a co wspomniał tam) , bo to tylko wprowadza większy zamęt w głowie autora tematu i w żaden sposób nie pomaga   

 z założenia forum powinno być pisane w celu bezinteresownej pomocy innym użytkownikom (zwłaszcza autorom tematów) , a dodatkowo powinno służyć bezstronną (powtarzam “bezstronną” czyli ogólną i sugerującą kierunek,a nie wskazującą jednostronnie z “naciskiem” na jednostronną)  poradą,tak by autor tematu sam mógł coś wywnioskować kierując się bezstronną logiką i podpowiedziami (sugestiami) wielu osób,tak co by autor tematu sam brał odpowiedzialność za dokonanie wyboru, 

 bo forum “dobreprogramy.pl” z pewnością nie chce być postrzegane jako “wylęgarnia bezmyślnych lemingów” , którym trzeba jak “krowie na rowie” ! 

 niestety,niektórzy umieją takie posty pisać inni nie,ale nawet jak się coś trochę “za mocno” sugeruje (bo coś jest ogólnie dobre) , to jeszcze nie powód by “zahaczać w polemikę” z innymi autorami postów,zwłaszcza po to by zdyskredytować ich w oczach innych (w tym przypadku u autora tematu) bo to nie jest ani konstruktywne,ani nic pozytywnego do tematu nie wnosi,bo racja nie zawsze (i niekoniecznie) jest tylko jedna… 

 tak więc podsumowując każda z propozycji powyżej przedstawionych ma swoje plusy i minusy,nie da się jednoznacznie stwierdzić która jest “najlepsza” bo pod uwagę należy wziąć zbyt wiele czynników utrudniających jednoznaczną ocenę… 

 ze swego doświadczenia powiem,że przychylę się do sugestii Longhorna iż te biurowce w wąskich obudowach nie są najlepszym wyborem na kompa do gier (chyba że pasjans) , ale z drugiej strony nie odrzucał bym ofert firm dających gwarancję na poleasingowce,swego czasu nawet na portalu “dobreprogramy.pl” był artykuł traktujący ten temat (proponuję kostnerowi go wyszukać i przeczytać) , w związku z tym sugerowana przez landrynkę oferta lenovo-IBM na procku AMD też nie jest “taka zła” biorąc pod uwagę parametry i cenę (więcej RAMu, “znośny” procek,integra szybsza od tego “słabego” GeForce i wszystko dobrej marki plus gwarancja) … 

 mogę również zasugerować takiego oto PCeta :   

 http://allegro.pl/hp-6005-tower-amd-ii-2x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5935652221.html   

 lub :   

 http://allegro.pl/hp-elite-8000-c2d-e8400-2x3ghz-4gb-250-win7-gw-fv-i5925146380.html   (ale w tym przypadku powinno się dołożyć jakąś grafe)   

 lub :   

 http://allegro.pl/hp-6005-tower-phe-ii-3x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5937133162.html  (tu masz lepszy procek)    

 lub :   

 http://allegro.pl/dell-580-tower-amd-2x2-80ghz-4g-ddr3-250hdd-hd4200-i5682500502.html   

 lub :    

 http://allegro.pl/siemens-p500-tower-g850-2x2900-sb-4gb-320-rw-7pro-i5941546338.html   (w tym jest bardzo dobry procek i MoBo oraz “znośna” integra,ale jednak najsłabsza z tych wymienionych)  

  firmy które zajmują się sprzedażą tych komputerów są mi znane (w biurach z którymi współpracuję używają podobnych komputerów od tych firm i nie ma z nimi raczej kłopotów,gwarancja pewna) , a co do tego SIEMENSa,to kilku moich znajomych kupiło je dzieciakom do domu i po dołożeniu SSD oraz dedykowanej nowej grafy śmigają “jak ta lala” …                                          tak więc Kostner sugeruję byś rozważył wszystkie propozycje i sugestie na spokojnie,poczytał jak najwięcej na forum o różnych innych konfiguracjach PCeta do gier (choć nie ma wiele tematów o tak tanich kompach) , da ci to pewne wskazówki i większe rozeznanie na jakie podzespoły zwracać uwagę,choć ogólnie w tym przedziale cenowym rewelacji nie można się spodziewać,to jednak gry w które chcesz grać,to nie są najnowsze tytuły i na wszystkich podanych tu kompach raczej odpalą i na średnich detalach (może nawet na średnio-wysokich) będzie można w nie zagrać,sam w niektóre z podanych tytułów grywam i na sprzęcie o podobnej konfiguracji (czyli “nienajmocniejszym” już) idą mi te gry całkiem płynnie …  

 sugeruję więc spokojną kalkulacje i przeglądanie innych tematów na tym forum oraz ogólnie w necie (o podobnej tematyce) 

Bardzo mi się spodobała propozycja zygZak.Mak.kuin , a konkretnie ten komputer:

http://allegro.pl/hp-6005-tower-phe-ii-3x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5937133162.html

Co prawda karty graficznej zewnętrznej nie posiada tylko własną zintegrowaną, ale przecież mogę jakąś dokupić, np coś z tego:

http://allegro.pl/geforce-gt610-1024mb-ddr3-moc-dla-graczy-hdmi-i5840722109.html

http://allegro.pl/karta-nvidia-gt610-1gb-ddr3-oc-dual-fan-okulary3d-i5932249537.html?bi_s=ads&bi_m=p5&bi_c=90622

Prosił bym jeszcze żeby ktoś powiedział co o tym wyborze myśli i czy to razem by się zgrało albo podał inne podzespoły które by się spasowały.

W podanym budżecie można spokojnie znaleźć zestaw, który pociągnie nawet nowsze tytuły. Przykład http://allegro.pl/komputer-intel-quad-q6600-4gb-500gb-hd4850-1gb-i5932873075.html 4 rdzenie od intela, 4GB RAM na start więc nie ma potrzeby rozbudowy, dysk 500GB i co ważne Radeon 4850 więc dość mocna karta jak za te pieniądze. To najwydajniejszy zestaw jak dotąd. Gdybym miał tyle czasu co autor to za tego typu sprzętem rozglądałbym się. Wrzucanie grafiki do biurowca jest jak tuning malucha, coś tam podrasujemy ale to nadal maluch. Propozycje grafiki GT610 już przemilcze tylko linkiem do komparatora gdzie widać przepaść wydajnościową http://gpuboss.com/gpus/Radeon-HD-4850-vs-GeForce-GT-610

Nie chce nikogo przekierowywać na swoją strone czyli w miare mocny zestaw, żadnych biurowców ale skoro ktoś woli wyrzucić kase w błoto to jego decyzja. Ja tylko doradzam jak najlepiej w mojej opinii i wg mojego doświadczenia, bo osobiście nie chciałbym grać na jakimś hp czy siemensie mając np. do wyboru zestaw z Quadem + HD 4850.

Od tematu biurowców chyba już odeszliśmy. Podałeś linka do chyba dobrego komputera, ale czy aby na pewno jest lepszy od tego http://allegro.pl/hp-6005-tower-phe-ii-3x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5937133162.html  

Patrz tu na porównanie tych 2 procków. Jestem zielony więc jeśli się mylę to napisz.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q6600-vs-AMD-Phenom-II-X3-B75

O komputerze który podałeś nie ma za dużo informacji, osoba która go chce sprzedać nie ma za dobrych opinii ani za dużo rzeczy nie sprzedała, natomiast ten wyżej podany komputer wystawiła firma i podała DUŻO więcej informacji o komputerze.

Więc mam pytanie czy warto dopłacać 111zł do komputera o którym tak mało wiemy? I czy aż taka jest różnica w tych 2 procesorach? Kartę graficzną poszukam kiedy indziej do tego komputera jeżeli nie ma aż TAKIEJ różnicy. Za 111zł można kupić już kartę graficzną oczywiście trzeba trochę dołożyć.

Jak dla mnie komputer może być i z drewna, ma na nim jak najwięcej rzeczy działać i jak najlepiej.

Na aukcji z komputerem który podałem masz treściwie podane praktycznie wszystkie podzespoły jakie powinny cie interesować (poza ew marką zasilacza). Jeśli już to zawsze można dopytać konkretnie sprzedawcę. Na aukcji od firmy jeśli pominąć bzdury w stylu "mocna zintegrowana karta " czy energooszczędność ssd (różnica to max 3-5w względem HDD), którego nie ma w tym zestawie i tak, to wyjdzie że wcale nie ma aż tak dużo więcej tych informacji podanych. Tak naprawdę nic więcej ponad to co można znaleźć samemu. Zauważ że nie masz także podanych dokładnych modeli, czy płyty głównej czy dysku, nagrywarki itd. To co powinno cie interesować tak naprawdę to nie długość opisu a np dane smart dysku. Wtedy ocenisz mniej więcej “przebieg” komputera i dowiesz się w jakiej jest kondycji. Chyba że każdy przedmiot kupujesz oceniając jakość po opakowaniu a nie parametrach to na pewno moja propozycja odpadnie w przedbiegach. 

Sprzedawca z mojej propozycji ma 50 opinii, wszystkie pozytywne jak dotąd. To logiczne myślę że osoba prywatna sprzedaje mniej przedmiotów niż firma czerpiąca zyski, gdzie nawet kabel zasilający trzeba sobie dokupić, a normalnie jest to podstawowe wyposażenie zasilacza. Za to informacje o płycie ze sterownikami są nieraz szeroko eksponowane gdzie sterownik zawsze można pobrać ze strony producenta, często w bardziej aktualnej wersji. W nowszych systemach sprawę potrafią załatwić stery z WU. 

Procesory w obu zestawach są z grubsza porównywalne, tego typu porównywarki zawsze są uproszczeniem ale podejrzewam Intel trochę lepiej może spisywać się w grach. Zauważ też różnice taktowań bazowych. Możesz poszukać szczegółowych recenzji, z czasów świetności tych modeli oczywiście. Proponując ten zestaw zwracałem uwagę na kartę graficzną, która jest dość wydajna jak na potrzeby kilkuletnich gierek. Do biurowca z aukcji nie włożysz takiej grafiki bo nie zadziała ze względu na zbyt słaby zasilacz i brak wtyczek zasilających (o 6pin peg nawet nie mówię, często molexy są wyliczone co do sztuki). A kart pokroju gt610 szkoda nawet kupować, jeśli już to np Radka r7 250. Ale jeśli miałbyś robić modernizację na raty to kupuj dobrą platformę np na lga 1156/1155 z np core i3 i integrą, a z czasem dokladasz mocną grafikę i masz niezłą maszynkę do gier. 

Czyli podsumowując temat najlepszym wyborem by był http://allegro.pl/komputer-intel-quad-q6600-4gb-500gb-hd4850-1gb-i5932873075.html

Znalazłem tę płytę główną co do pamięci to dwukanałowa pamięć DDR2 1066(O.C.) Czyli 4Gb DDR2 Nie wiem czy to wada czy nie.? Nie jest czasem wolniejsza?

Prosił bym jeszcze kogoś żeby się wypowiedział na temat tego komputera.

Podpowiem ci,że jeśli masz taki ograniczony budżet to nie spieszył bym się z zakupem kompa tylko poradził się jak największej ilości osób,poczytał inne (podobne) tematy na tym forum,podpytał na priv e-mail osoby mające pojęcie w temacie (widać po ilości komentarzy przydatnych,tzw. plusów) by zechciały się wypowiedzieć pod twoim tematem,nie muszą tracić zbyt wiele czasu,wystarczy by oceniły proponowane kompy,możesz też pozaglądać na inne fora,poczytać dostępne testy różnych konfiguracji (z lat gdy były nowe, tj. od 2008 do 2011) . 

Na każdym z wyżej podanych (proponowanych) komputerów pograsz w gry o które pytałeś,ale będziesz musiał “pogrzebać” w ustawieniach by optymalnie dobrać ilość możliwych FPSów (na różnych kartach graficznych z różnym skutkiem).  

Pisałeś,że nie planujesz modyfikacji, “ulepszania” ani nic takiego,ale w ogóle czy tylko na początku,czy uważasz,że po kilku latach,wymienisz cały komputer? 

Jak wspomniałem gry które podałeś nie są “zbytnio wymagające” (no może poza CS:G O)  i choć wszystkie podane wyżej PCety sobie z nimi poradzą (z lepszym lub gorszym skutkiem) , to sugerowałbym raczej wybór czegoś z gwarancją,bo choć wszystkie komputery w/w to używki (niektóre mogą nawet być “lekko zużyte” wielogodzinną pracą biurową) i nie wiadomo jak długo jeszcze posłużą,to w przypadku gdy zgon przydarzy się w kompie z gwarancją to są duże szanse,że będzie on naprawiony lub wymieniony (jeśli sprzedaje go duży sklep,gdzie mają wiele podobnych modeli),bo uwierz mi kompy się psują,oj psują i to zawsze w najmniej spodziewanym momencie gdy nie masz kasy na naprawę lub wymianę podzespołów,a tak gwarancja daje choć cień “szansy na spokój”,wiem co mówię,u nas w firmie (biuro architektoniczne) poza dwoma wypasionymi kompami do prezentacji projektorowej i zbiorczych projektów,wszystkie pozostałe to poleasing’owe HaPeki od sprawdzonych dostawców i choć w ogólnej mierze nie ma z nimi problemów,to jednak gwarancja kilka razy się przydała,zauważ też,że takie poleasing’owe kompy są z reguły  markowe i dobrze skonfigurowane,bo ich eksploatacja nastawiona jest na długie lata (w miarę bezawaryjnie),np. w bankach masz prawie same DELLe lub IBMy (pewny sprzęt),osobiście preferuję SIEMENSy (miałem i mam kilka w rodzinie),ale niezależnie od marki licz się z tym,że taki sprzęt (w tym budżecie),to nic specjalnego i jest “ryzyko” że “padnie” , więc lepiej to ryzyko zminimalizować gwarancją (o warunki gwarancji też trzeba wypytać i odpowiednio o nie zadbać) … 

A co do samej specyfikacji sprzętu (pytałeś czy ktoś mógłby ci je poukładać w kolejności od warto do nie warto wcale),to zgodzę się z komentarzami powyżej iż w ogóle nie rozważaj zakupu grafy GeForce GT610 (i innych na słabych podzespołach i wolnej szynie 64 bitowej), nie warto też brać kompa w którym grafa choć markowa,to jest ze słabszej serii na jeszcze wolniejszej szynie 32bitowej,a co do pamięci RAM,to jeśli wybierzesz PCeta z markową integrą,to patrz by RAM był DDR3 i jak najwyżej taktowany i by go było co najmniej 4Gb (różnica w szybkości między DDR2 i 3 jest spora),a swoją drogą mimo iż piszesz,że nie planujesz “rozbudowy” , to inwestowanie w kompa ze starym typem MoBo na DDR2 jest nieopłacalne,a w przypadku DDR3 pamięci możesz zabrać do kolejnego kompa (pow. 1600MHz) lub zmienić MoBo i procka,a RAM zostawić. 

Nie mam możliwości ocenić wszystkich PCetów wymienionych wyżej,ale kilka z nich jest “całkiem znośnych” , ten który podałeś,że ci “przypasował” (ten HP6005 z postu Zygzaka) jest “nienajgorszy” , osobiście dorzucę ci kilka propozycji,postaraj się wypytać jak największej ilości ludzi co o nich sądzą (nie sugeruj się wypowiedziami jednej osoby) zaproś innych uczestników tego forum by choć na chwilę zerkneli na temat i wypowiedzieli się (jeśli mają czas i chęci),bo przy twoim budżecie liczy się każda złotówka. 

oto propozycje : 

 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5746359802&reco_id=9f83c4fc-c487-11e5-9af7-0228c53622e9&ars_rule_id=201   

 (tu masz bardzo dobry “przyszłościowy” procek i podstawkę,która obsłuży jeszcze nowsze i lepsze procki,a w najbliższym czasie gdy uzbierasz finansów dołożysz dedykowaną grafe) 

 http://allegro.pl/promocja-hp-8200-tower-g630-4gb-250-windows-7-i5850957226.html     

 (tu masz dobrą konfigurację i sprawdzonego sprzedawcę,w przyszłości za “parę groszy” wymienisz zasilacz na coś “pewnego” i dokupisz mocna grafe)   

 http://allegro.pl/fujitsu-p5731-celeron-e3400-2-6ghz-4gb-500gb-hdd-i5840430084.html   

 (ten ma renomowane podzespoły,więc powinien jeszcze “trochę” posłużyć,a że jest najtańszy,to zostanie ci kasy by dorzucić na nową grafe (około 200PLN) od AMD lub NVidia np. Radeon R7,ważne by karta miała co najmniej 128bitową szynę pamięci i vRAM na kościach chociaż DDR3,a najlepiej DDR5 jak w przypadku wspomnianego R7,możesz też dołożyć RAMu,a jak uzbierasz grosza,to proponuję SSD) 

 Sugeruję rozważne poszukiwania kompa,a jeśli kupujesz na “alaDroga” , to podpowiadam by zweryfikować sklep i jak najwięcej rzeczy wypytać przed zakupem oraz wynegocjować dobre warunki gwarancji,a także nie wystawiać za szybko komentarza, poczekać ze dwa miechy,albo i dłużej by dokładnie przetestować sprzęt. Powodzenia. 

Twardy cały czas piszesz w przyszłości i w przyszłości. Ja chcę komputer który od razu będzie działał, a ty mi podajesz zestawy po 500zł które są gorsze od tańszych, firmowe i z gwarancją. Nadal jestem przy komputerze, który wymieniłem post wcześniej.

Wybór należy do ciebie,zrobisz jak uważasz,w kompach które ci podałem nie ma nic “gorszego” , a wręcz odwrotnie,są dużo nowsze od kompów z innych podanych ogłoszeń (sądząc po zainstalowanych podzespołach) , a i parametry mają “dużo lepsze” (zwłaszcza procki,a to najważniejsza część kompa) , nie mają tylko dedykowanej grafy,ale tak jak wspomniałem,w gry które podałeś da się zagrać,nawet w CSa (tyle że na minimalnych) , a jak ci się uda to grafę sobie możesz dokupić i uważaj co by cię nie zwiodły teksty w stylu : “SUPER WYDAJNA KARTA DLA GRACZY” , a grafa będzie na szynie 64bitowej lub słabszej,a to się ma tak do wydajności jak nie powiem “co do czego” … proponowane przeze mnie PCety to nie jest konieczność,chcesz kup inne,ale z doświadczenia wiem,że kompy się psują i nie chodziło mnie wcale o gwarancje (jak co po niektórzy straszą,że nic nie obejmuje,choć ja wiem,że obejmuje) , a o to że jak ci taki komp “padnie” (nawet za dwa lata) , a będzie zbudowany na DDR2 i innych podzespołach,które mają więcej niż 10 lat (a tak jest w przypadku tej płyty “Gigabyte GA-G31M-S2L” jej premiera była pod koniec 2004 roku) , to nie warto w niego nic inwestować,a założyłem,że jak budżet masz około 500,to liczy się każda złotówka i raczej nie kupujesz jednorazówki bez możliwości rozbudowy lub polepszenia lub chociaż naprawy (a takie starocie da się też rozbudować lub naprawić,ale sprawdź sobie ile cię to będzie kosztować i czy to się opłaca) … więc zrobisz jak zechcesz … sam wiem,że fajnie jak sprzęt działa jak najdłużej i można go jeszcze w przyszłości wykorzystać,dlatego wszystkie kompy,które zostały podane jako propozycje są technologicznie dużo nowsze od tych na DDR2,nawet ten który podał Zygzak  

 ( http://allegro.pl/hp-6005-tower-phe-ii-3x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5937133162.html )  jest na nowszych podzespołach i ma na tyle “znośną” integre,że ci pociągnie podane gry (na średnich nawet,bez fullHD) , ale jak się uprzesz,że nie chcesz “biurowców” , to trudno,weźmiesz “mocnego” kompa (który mocny był 11 lat temu) i niech ci służy jak najdłużej,może będziesz miał farta i nic w nim nie padnie przez następny rok,a o modernizacji nie będziesz myślał nawet jak ci grosza skapnie,bo się nie opłaci… 

do zagrania w gry,które podałeś (na optymalnie średnich ustawieniach) i bez planów na rozbudowę to nada się nawet taki PCet : 

 http://allegro.pl/hp-6005-pro-amd-ii-x2-2x2800-3gb-250-hd4200-rw-7pr-i5747765895.html   

 wiem,bo specjalnie wybrałem się dziś do kumpla (który kupił już kilka miesięcy temu takie oto “cudo” , z tego oto sklepu) i zainstalowałem mu CS:G O  i dało się grać (najniższy zanotowany wskaźnik FPSów wynosił 37 a maksymalny ponad 70) , więc jak tam sobie uważasz,pozdro i cokolwiek wybierzesz,to niech ci służy… 

Zauważ że http://allegro.pl/hp-6005-tower-phe-ii-3x2800-4gb-hd4200-250-rw-7pro-i5937133162.html << komputer został sprzedany.

Czemu uważasz że komputer używany musi się od razu popsuć, kupiłem używanego fujtsu siemensa parę lat temu na allegro za 200zł chodzi do dzisiaj i nawet teraz :smiley: system stawiany był tylko raz po kupnie.

Zaproponuj mi komputer na którym pogram w nowsze gry. CS GO chciałbym uruchomić na 60fps-ach bez spadku w dól może być na 1024x768 na minimalnych w 32 bitach ale żeby nie było przycięć i gra była płynna. Chociaż wolał bym w wyższej rozdzielczości pograć.