Budżetowy komputer z możliwością rozbudowy? (2000zł)

Hej,

zacznę od tego, że nie jestem bardzo wymagającym użytkownikiem jeśli chodzi o gry czy programy. Z gier zdarza mi się grać w CS:GO, Heartstone + jakieś przygodówki. Z programów obróbka grafiki (2D) i video (dodatkowa praca) + w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie Autodesk Inventor (CAD).

 

Nie jestem bardzo wymagający, ponieważ na chwilę obecną mój zestaw to:

  • Intel Core2Quad Q9550
  • GeForce GTX 260
  • 8GB Ramu (455MHz)
  • SSD Samsung Evo 850 (system, programy) + HDD (prywatne pliki, projekty)

 

Komputer działał szybko i sprawnie i na chwilę obecną mi to wystarczało. 

Jednak sprzęt ma już swoje lata i zaczęła mi się psuć grafika. Prawdopodobnie problem sprzętowy a wymiana samej grafiki raczej mija się z celem.

 

Obecnie dysponuję budżetem w okolicach 2000-2300zł. Mogę się szarpnąć trochę w górę, jednak w tej kwocie chciałbym się zamknąć. Potrzebuje komputera tak jak wspomniałem głównie do pracy codziennie, bez nacisku na gry (chociaż zdarza mi się), ale takiego który posłuży mi parę lat  i w razie potrzeby będę go mógł rozbudować o lepszą grafikę.

 

Z podzespołów które posiadam z poprzedniego kompa i będą do wykorzystania to

  • Dyski: SSD i HDD
  • Zasilacz Tagan 2-Force II 500W (włożony niecały rok temu jako zamiennik starego; wcześniej nie używany; wy mi powiedzcie czy jest legit :D)
  • Monitor + peryferia

 

Poczytałem trochę o podzespołach różnych, pooglądałem cenowo, nawet skonstruowałem sobie jeden zestaw (i5 6500, gtx 950Ti, 16 ramu). Jednak nie znam się za dobrze na sprzęcie i przydałaby się opinia kogoś, kto ma w tym rozeznanie i jest w stanie powiedzieć co byłoby w takiej sytuacji wyborem lepszym (szczególnie jeśli chodzi o procesor i grafikę, na co położyć większy nacisk)  i dlaczego.

Hej.

Zasilacz jest w miarę ok, ale nie wstawiałbym kluczowej, używanej jednostki do nowego sprzętu

Zakładam, że obudowę i nagrywarkę (jeśli potrzebujesz) będziesz miał ze starego PCta.

Moja propozycja:

 

550zł Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5

299zł B150 MSI PRO-VDH

270zł GoodRam DDR4 PLAY 2x8GB 2133Mhz

220zł XFX Core TS 550W 

805zł i5-6400

 

Razem: 2144zł

Obudowa niby jest, ale jest ona malutka i nieprzemyślana w środku, więc raczej zakup nowej.

Jeśli przydałoby się kupić nowy zasilacz, to mogę tutaj wydać trochę więcej, żeby był on… pewniejszy? (nie koniecznie mocno budżetowy)

 

Z tego co widzę dodatkowy koszt obudowy zwiększa trochę cenę  + ten zasilacz, więc powiedzmy że 2300-2500  możemy operować, ale górny próg jest nie do przekroczenia.

 

Nie żebym był przeciwnikiem Radeonów, ale jakoś tak całe życie zawsze towarzyszyła mi Nvidia :smiley: Dlaczego akurat Radeon? Jest on tańszy a porównywalny z GeForcami z tej półki?

Ten zasilacz jest całkiem dobry, do tego ma pięcioletnią gwarancje - zostawiłbym.

Obudowę z tańszych to SilentiumPC RG1.

 

Dlaczego Radeon? Bo  to najwydajniejsza opcja w tej kwocie.

Zgadzam się co do zasilacza, można dobrać jeszcze jakiś inny w tej cenie ale ten też nie jest budżetowy, myślę że nawet można by dać tańszy n. SPC Vero L1 500W. Dodatkowy budżet dołożyłbym do grafiki.

50zł nie da nam lepszej grafiki.

A jeśli komputer ma służyć parę lat to jak najbardziej przyda się 5-cio letnia gwarancja XFX.

Ewentualnie można jeszcze spojrzeć w stronę Corsaira CX450M

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-nastepca-cp-9020058-eu-855754/

Jakościowo lepszy od tego XFX, mocy i tak kupa w zapasie, również 5 lat gwarancji i półmodularne okablowanie za trochę niższą cenę.