Budżetowy laptop do internetu i multimediów - do 500zł


(Martin8731) #1

Przymierzam się do zakupu budżetowego laptopa w cenie maksymalnie jak najniższej, ale z akceptowalną wydajnością.

Laptop ma mi służyć do przeglądania internetu, słuchania muzyki, oglądania filmów w KODI/XBMC w 720p oraz sporadycznie obróbki zdjęć w programie gimp i podobnych. Musi być kompatybilny z dyskami 1TB HDD oraz zaletą była by możliwość podłączenia drugiego HDD, mieć min 2GB DDR3 z opcją kompatybilności do 8GB. To tyle. Nie może być grafiki od ATI i musi być kompatybilny z Linuksem Mint, iż nie przewiduję instalować tam Windowsa.

 

Przeglądając allegro na trafiłem na model Lenovo Thinkpad T400 i T500 (wyższa przekątna), który ma opinię solidnej konstrukcji. Kwestia czy ta grafika Intel GMA 4500M jest w stanie pociągnąć płynnie KODI (desktopowy 4500 ciągnie bardzo płynnie ten program) oraz czy w ogóle ten laptop ma dobrą specyfikację? Chce do niego władować dysk 1TB oraz dysk 32GB SSD.

 

A może jakieś inne modele w półce cenowej do ok. 400zł (używane).


(drunkula) #2

Kodi / XBMC bym się nie przejmował nawet na integrze - jeżeli nic nie mieli w tle, to do oglądania przy rozdziałce 1280x1024 wystarcza nawet leciwy GF 4MX wsadzony w 10-letni złom (ostatnio testowane). Zadyszki dostawał dopiero przy jednoczesnym odtwarzaniu filmu i poruszaniu się po menu.


(Martin8731) #3

Na PC nie ma ograniczenia w biosie do 3TB? I tak samo nie jest na laptopach?