Budżetowy laptop, różnica procesora. Który warto ? n3060 vs n3350

(Tomek_Warecki) #1

Witam, to mój 1. post na forum. Nie znam się na laptopach, a potrzbuję zwykłego, do przeglądania tylko internetu w normalny sposób laptopa. Budżet do 1400 zł.

mam 2 opcje:

Prcoesor n3350 o taktowaniu od 1,1 do 2,4 GHz

oraz https://www.x-kom.pl/p/369248-notebook-laptop-156-hp-250-g5-n3060-4gb-500gb-win10.html
Tutaj niby starszy procesor, ale taktowanie od 1,6 do 2.4 GHz

Różnica w laptopach to tylko kwestia procesora, jaki radzicie lepiej ? Bo w statystykach pokazuje że ten n3350 (slabsze taktowanie) jest niby lepszy, ale jak wy oceniacie ?

Pozdrawiam czytających i dziękuję za odpowiedzi.

(Gajwer) #2

Oba procesory są przeciętne najlepiej dołożyć do i3U Acer Extensa 2540 i3-6006U/4GB/500 lecz wtedy laptop będzie bez systemu.

W przypadku jeżeli wymagasz systemu dołóż chociaż do pentiuma
Acer Aspire 3 N4200/4GB/500/Win10

Warto jeszcze pomyśleć o polisingowych biznesówkach.

(Tomek_Warecki) #3

Dzieki za odpowiedz wiem ze i3 lepsze i mam inny laptop z lepszymi bebechami ale potrzebuje zwyklego nowego lapka do serio podstawowego internetu. Osoba ktora bedzie korzystac jedyna jej gra bedzie pasjans, a tak w internecie jedynie bedzie cos robic :slight_smile: takze z tych 2 prockow to ktory lepszy ?

Marka acer nie podoba mi sie lompletnie ze wzgledu ze mialem negatywne odczcuia do wykonania sprzetu i awaryjnosci

EDIT
Okej poczytałem o tym procku i też sprawdziłem na liście procesorów, ze jednak jest o wiele wyzej nż te co dalem (jakies trupy totalne te seri N3060 czy n3350

Taki asus byłby okej w zupełnosci wtedy ?

Albo takie LENOVO ?

Czyli teraz wybór między tymi dwoma i daję spokój !

(Gajwer) #4

Intel Pentium 4405U jest trochę wydajniejszy tylko w Lenovo wykonanie przeciętne do tego błyszcząca matryca.

(qbpm) #5

W takim budżecie kupisz dobrego używanego laptopa z ssd który będzie wymiatał. Te procesory to żenada, przeciętny laptop sprzed 7 lat miał szybszy procesor, i to prawie dwukrotnie. (np Intel Core i3-330M @ 2.13GHz mający 1791 pkt który wydano w 2010 roku, albo z lepszych Intel Core i7-640M @ 2.80GHz ma 2851, który również jest z 2010 roku!!! Patrz na listę: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
Te co podałeś mają:
Intel Celeron N3350 @ 1.10GHz: 1122
Intel Celeron N3060 @ 1.60GHz: 991
Kupowanie czegoś takiego jest totalnie nieopłacalne.

Edit: ten z 4405U to już w miarę…

(Tomek_Warecki) #6

Dzieki za odpowiedzi, ale serio laptop ma być NOWY. WIEM, że w tej kwocie za używanego dostanę coś lepszego, ale ma być NOWY z systemem.

@qbpm nie wiem jak się odnieść do Twojego wpisu, bo nie czytałeś dalszych moich postów i odnosisz się do nieaktualnych dla mojego wyboru procesorów, także spoko.

(nietopyrz) #7

Piszesz nowy, lecz dopóki trzy razy nie odmówisz z doświadczenia oraz dobroci serca polecę Ci laptopy poleasingowe. Omawiane w tytule procesory to jest słabizna pokroju atoma. Z nowych minimum i3 u. Jednak poleasingowy będzie wydajniejszy, tańszy, lepiej wykonany, na lepszej specyfikacji, będzie miał lepszą matrycę. Dzisiejsze produkty przesuwają jakość o cenowy segment, dwa wyżej. Podobnie jest z wydajnością i wytrzymałością. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto :wink:

Warto się przyjrzeć na przykład HP EliteBook 8570P. Najlepiej byłoby się umówić telefonicznie, obejrzeć na miejscu i jak się spodoba tamże od razu kupić przez internet, coby nie wyzbyć się prawa do zwrotu bez podania przyczyny.

(Longhorn2009) #8

Drogi ten HP. Osobiście kilka dni temu kupiłem prywatnie użytkowanego della latitude E5430 dokładnie stąd http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7084816806 Znacznie lepsza specyfikacja, dodatkowo druga bateria która dość dobrze trzyma, nowa aktówka do przenoszenia a sam laptop był użytkowany w domu i ma tylko 2200 godzin przepracowane i 640 startów. Typowy poleasing miałby 10000/1000. Klawiatura PL bez naklejek jak w tym z aukcji. Wadą (choć nie dla mnie - mam oryg. system) jest brak fabrycznego OS. 8GB RAM idzie na sell i ten model wyjdzie mnie poniżej 600zł.
Niemniej popieram zdecydowanie propozycję laptopa używanego klasy biznesowej. Warto szukać egzemplarzy w jak najlepszym stanie. Jeśli o kulturę pracy chodzi, mamy dysk 7200rpm i procesory mobilne, nie niskonapięciowe jak jest najczęściej co przenosi się na znacznie wyższy komfort pracy niż na tych nowych modelach jak w/w.

(nietopyrz) #9

Wiesz, szukałem na szybko i nie zapomniałem, że ma to być 15" :wink: