Budżetowy laptop, różnica procesora. Który warto ? n3060 vs n3350

Witam, to mój 1. post na forum. Nie znam się na laptopach, a potrzbuję zwykłego, do przeglądania tylko internetu w normalny sposób laptopa. Budżet do 1400 zł.

mam 2 opcje:


Prcoesor n3350 o taktowaniu od 1,1 do 2,4 GHz

oraz https://www.x-kom.pl/p/369248-notebook-laptop-156-hp-250-g5-n3060-4gb-500gb-win10.html
Tutaj niby starszy procesor, ale taktowanie od 1,6 do 2.4 GHz

Różnica w laptopach to tylko kwestia procesora, jaki radzicie lepiej ? Bo w statystykach pokazuje że ten n3350 (slabsze taktowanie) jest niby lepszy, ale jak wy oceniacie ?

Pozdrawiam czytających i dziękuję za odpowiedzi.

Oba procesory są przeciętne najlepiej dołożyć do i3U Acer Extensa 2540 i3-6006U/4GB/500 lecz wtedy laptop będzie bez systemu.

W przypadku jeżeli wymagasz systemu dołóż chociaż do pentiuma
Acer Aspire 3 N4200/4GB/500/Win10

Warto jeszcze pomyśleć o polisingowych biznesówkach.

Dzieki za odpowiedz wiem ze i3 lepsze i mam inny laptop z lepszymi bebechami ale potrzebuje zwyklego nowego lapka do serio podstawowego internetu. Osoba ktora bedzie korzystac jedyna jej gra bedzie pasjans, a tak w internecie jedynie bedzie cos robic :slight_smile: takze z tych 2 prockow to ktory lepszy ?

Marka acer nie podoba mi sie lompletnie ze wzgledu ze mialem negatywne odczcuia do wykonania sprzetu i awaryjnosci

EDIT
Okej poczytałem o tym procku i też sprawdziłem na liście procesorów, ze jednak jest o wiele wyzej nż te co dalem (jakies trupy totalne te seri N3060 czy n3350

Taki asus byłby okej w zupełnosci wtedy ?

Albo takie LENOVO ?

Czyli teraz wybór między tymi dwoma i daję spokój !

Intel Pentium 4405U jest trochę wydajniejszy tylko w Lenovo wykonanie przeciętne do tego błyszcząca matryca.

W takim budżecie kupisz dobrego używanego laptopa z ssd który będzie wymiatał. Te procesory to żenada, przeciętny laptop sprzed 7 lat miał szybszy procesor, i to prawie dwukrotnie. (np Intel Core i3-330M @ 2.13GHz mający 1791 pkt który wydano w 2010 roku, albo z lepszych Intel Core i7-640M @ 2.80GHz ma 2851, który również jest z 2010 roku!!! Patrz na listę: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
Te co podałeś mają:
Intel Celeron N3350 @ 1.10GHz: 1122
Intel Celeron N3060 @ 1.60GHz: 991
Kupowanie czegoś takiego jest totalnie nieopłacalne.

Edit: ten z 4405U to już w miarę…

Dzieki za odpowiedzi, ale serio laptop ma być NOWY. WIEM, że w tej kwocie za używanego dostanę coś lepszego, ale ma być NOWY z systemem.

@qbpm nie wiem jak się odnieść do Twojego wpisu, bo nie czytałeś dalszych moich postów i odnosisz się do nieaktualnych dla mojego wyboru procesorów, także spoko.

Piszesz nowy, lecz dopóki trzy razy nie odmówisz z doświadczenia oraz dobroci serca polecę Ci laptopy poleasingowe. Omawiane w tytule procesory to jest słabizna pokroju atoma. Z nowych minimum i3 u. Jednak poleasingowy będzie wydajniejszy, tańszy, lepiej wykonany, na lepszej specyfikacji, będzie miał lepszą matrycę. Dzisiejsze produkty przesuwają jakość o cenowy segment, dwa wyżej. Podobnie jest z wydajnością i wytrzymałością. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto :wink:

Warto się przyjrzeć na przykład HP EliteBook 8570P. Najlepiej byłoby się umówić telefonicznie, obejrzeć na miejscu i jak się spodoba tamże od razu kupić przez internet, coby nie wyzbyć się prawa do zwrotu bez podania przyczyny.

Drogi ten HP. Osobiście kilka dni temu kupiłem prywatnie użytkowanego della latitude E5430 dokładnie stąd http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7084816806 Znacznie lepsza specyfikacja, dodatkowo druga bateria która dość dobrze trzyma, nowa aktówka do przenoszenia a sam laptop był użytkowany w domu i ma tylko 2200 godzin przepracowane i 640 startów. Typowy poleasing miałby 10000/1000. Klawiatura PL bez naklejek jak w tym z aukcji. Wadą (choć nie dla mnie - mam oryg. system) jest brak fabrycznego OS. 8GB RAM idzie na sell i ten model wyjdzie mnie poniżej 600zł.
Niemniej popieram zdecydowanie propozycję laptopa używanego klasy biznesowej. Warto szukać egzemplarzy w jak najlepszym stanie. Jeśli o kulturę pracy chodzi, mamy dysk 7200rpm i procesory mobilne, nie niskonapięciowe jak jest najczęściej co przenosi się na znacznie wyższy komfort pracy niż na tych nowych modelach jak w/w.

Wiesz, szukałem na szybko i nie zapomniałem, że ma to być 15" :wink:

1 polubienie