Budżetowy zestaw komputerowy

Witam, przymierzam się do złożenia nowego komputera i chciałbym się dopytać co do tych podzespołów, które wybrałem, czy są one dobrze dobrane i czy coś dało by się wymienić je na lepsze w te cenie?

Zastosowanie - gaming

Procek - AMD Ryzen 5 1600 AF

Mobo - Gigabyte b450m ds3h

ram - HyperX Fury 2x4gb, 3200 mhz, cl16

gpu - Gtx 1650 super 4gb oc windforce

Zasilacz - Silentium PC Vero l3 500w

dysk - crucial bx500, ssd, 480 gb, sata III

obudowa - Silentium PC SG1V EVO TG ARGB

Ogólnie optymalnie rakieta, nie taki budżetowy. Z grafiką bym pomyślał,

Weź grafikę z co najmniej 6GB, ten zestaw te 4GB VRAM na przystawkę zjada.

Jaką grafikę mi polecacie z 6gb w podobnej cenie do gtxa 1650 super? Kiedyś kosztował on normalnie jakieś 750 zł jeśli się nie mylę, więc może znajdzie się coś podobnego?

Ja bym ci jeszcze doradził dołożyć na magazyn jakiegoś HDD minimum 1TB a najlepiej 2TB.
Przy gamingu te 480gb SSD na którym postawisz system, aplikacje i gry szybko się bardzo zapełni.

Niestety nie, musisz iść w 1660(Super) lub rx 5600. 4 GB Vram niby Ci starczą, ale ten zestaw na kilka lat posłuży, zaś karta… niekoniecznie, chyba tylko na niskich detalach.

Myślę jeszcze nad zamianą Ryzena 5 1600 AF na i5 10400F, było by wydajniej, ale drożej i musiałbym oszczędzić na innych podzespołach

Ja się zastanawiam nad R3 3100 za 390 z aliexpresu :stuck_out_tongue:

GTX1650 Super też działa :slight_smile:
1660 Super jest jakieś 30% szybszy, co przekłada się na jakieś 15% więcej klatek.

Większa ilość pamięci grafiki przydaje się na monitorach 1440p, lub 4K, na FullHD 4GB wystarcza.

2x4GB to mało we współczesnych czasach, sensowne minimum to 2x8GB.
Przy mniejszej ilości pamięci częściej coś wrzuca do pliku wymiany, oraz używa kompresji pamięci (kompresja jest wydajniejsza niż plik wymiany, ale nie tak jak większa ilość RAM).
Większość gier pójdzie pod 8GB, niektóre już nie, średnia ilość FPS się nie zmniejszy, jednak będą większe spadki (przycięcia).

Można by pomyśleć nad 8-rdzeniowym procesorem Ryzen 7 2700, na ali są po 550 złotych.

Odpal warzone na wysokich w 1080p, powodzenia.