Budżetowy zestaw z dwoma HD5850

Witam!

Mam zamiar postawić budżetowy zestaw, z możliwością podpięcia dwóch radków HD5850

Nie będzie używany do gier, tylko i wyłącznie będzie użyta moc tych kart graficznych

Dlatego szukam płyty, procka, zasilacza, i to chyba tyle

Płyta musi mieć conajmniej 4 wejścia na PCI-e i musi wspierać CrossFire X, nie chciałbym dać za płytę 500zł, szukam czegoś naprawdę taniego, nie musi być dobra do OC, ot, taka byle jaka płytka z czterema PCI-E, nawet karty dźwiękowej nie musi mieć :wink: ew. możecie podawać płyty z dwoma portami PCI-e, byle by były tanie (nawet ASSRock może być)

Procek, hmmm, w sumie wystarczający byłby pokroju E2160, czy athlon x2 3600+

RAM to się wsadzi z 1-2GB jakiś zwyczajnych GoodRAMów, albo innych, tanich kości

Zasilacz, no trochę tej mocy musi mieć, najlepiej, żeby uciągnął 4 HD5850/HD5870 (tak, wiem, nie są już produkowane ale one są najlepsze do moich celów), z 700w starczy? fajnie jakby miał tą sprawność z 80%, był tani i pewnie padnie wybór na jakiegoś chiefteca

Głośność mi nie będzie przeszkadzać, komputer będzie chodził 24h bez podpiętego monitora, dlatego chce ciąć maksymalnie po kosztach, najważniejsze są tylko karty graficzne

Zestaw nie będzie podkręcany, jedynie co, to karty graficzne trochę :wink:

Z góry dzięki za odpowiedzi

EDIT:

Możecie podawać części już nie produkowane, takie najtaniej wychodzą najczęściej

EDIT2:

Mile widziane energooszczędne podzespoły

Znaczy niskobudżetowy czy wysokobudżetowy?

nisko

wszystko możliwie jak najtańsze

A do czego ten zestaw ma być, tak właściwie? Zastanawiam się w jaki sposób chcesz wykorzystać potencjał tych kart graficznych…

Też mnie to ciekawi ale podejżewam że chyba coś z użyciem technologii “stream”.

lub do lamania hasel hehe

nie będę ujawniał do czego, bo za dużo osób weźmie ze mnie przykład i potem stanie się to nieopłacalne :stuck_out_tongue:

mogę napisać, że jest to w 100% legalne i związane z zarabianiem pieniędzy :wink:

a jednak będą prawdopodobnie 2 radki HD6870, tzn. na początku jeden, a jak się zwróci koszt, to dwa

EDIT:

tyle szpeców na forum i nikt nie potrafi podać kilku podzespołów?

a o to czy użyje czy nie to się nie martwcie, w 2 miesiące bez problemu zwraca mi się koszt za 1 kartę graficzną (jak nie lepiej)

Prosty wniosek - skoro taka kasa ładna, to będzie nimi łamał iPhone’y, bo cóżże innego? :>

Internet -> bitcoin

Do autora, lepiej się zastanów, bo kopanie staje się powoli nieopłacalne. Trudność rośnie, BTC tanieją. No chyba, że masz dostęp do prądu za darmo :wink:

Ze swoją kartą nie miałem się nawet co w to bawić, więc nie wiem jak się ma np. procesor/pamięć do wykorzystania kart graficznych w tym konkretnym celu, ale spotkałem taki zestaw do kopania:

Motherboard Asus M4A88T-V EVO

Processor AMD Sempron 140

RAM Kingston 1GB DDR3 RAM 1066mhz

Graphics Card 1 Sapphire ATI Radeon HD 5850 Extreme 1024MB

Graphics Card 2 Sapphire ATI Radeon HD 5850 Extreme 1024MB

Power Supply OCZ StealthXStream 2 600W

Hard Drive Generic 160GB HDD

Case (Optional) Cooler Master Elite 370

Co świadczy, że karty prawdopodobnie działają “niezależnie” od reszty sprzętu. Czyli ogólnie im bardziej energooszczędne podzespoły (prócz kart) i zasilacz o jak najwyższej sprawności, tym lepiej.

AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ - 195zł ,

MSI 870-G45 /AMD 870/ - 225zł ,

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - 70zł ,

Corsair 650W [CMPSU-650TXEU] - 295zł ,

Razem : 785zł.

wiem, trudność wydobycia wzrośnie (albo już wzrosła) o 50%, a o prąd się nie martw, i tak komputery u mnie w domu chodzą 24h :wink: wszystko już obliczyłem, dla mnie, nawet jeśli 1BTC by spadł do 10zł (w co szczerze wątpię) to i tak by mi się opłacało :wink:

a więc najlepszym zestawem byłby zestaw podany przez kolegę kliszka , tylko zamiast tego athlona wrzucić semprona i styknie :wink:

póki co muszę uzbierać (albo pożyczyć) na jednego HD6870 i podpiąć go pod obecny PC zamiast 8800gt (x2 4000+, 2GB RAM, płytka kijowa jakaś i zasilacz amacrox warrior ax400-pnf)

a nawet jak nie wypali, to zawsze mam kartę graficzną, którą mogę sprzedać, niewiele na niej tracąc :wink:

To racja, nie wiedziałem, że na start kupujesz tyko kartę i wrzucasz ją do starego zestawu. Ma to sens, w sumie z takich szybkich obliczeń wyszło mi, że sama karta pracująca pod obciążeniem (~150W) 24/h, to na miesiąc ~130zł.

P.S. Daj znać jak się sprawuje zasilacz przy R6870, bo w środku jest identyczna elektronika jak w moim :wink: