Budzik w komputerze... program auto on i off

Witam,

czy jest jakiś programik, który wyłączy komputer automatycznie o podanej godzinie oraz rano go włączy i zacznie wyć alarm. xD Potrzebuje taki budzik, bo mój mi się nie sprawdza. xD

Raczej żaden program nie włączy ci kompa.

Jakim się bawiłem to miał auto on i off… xD No dobra, a gdybym kompa zostawiał włączonego… chodzi głównie o ten budzik, który włączy jakis WKURZAJACY dzwiek o danej godzinie.

Budzik pewnie jest do kompa ale komp musiał by być włączony, poszukaj w google.

Z programem włączającym system jeszcze się nie spotkałem. W końcu system musi odpalić dany proces i uruchomić zadanie. Co do automatycznego wyłączenia albo włączenia jakiegoś dźwięku, możesz skorzystać z darmowego odtwarzacza AIMP2 - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Build+330

Program mało tego, że lekki, funkcjonalny jako odtwarzacz, to jeszcze posiada wymienioną przez Ciebie funkcje.

AIMP2_wlaczenie_opcji_auto_wylaczenia-wlaczenia_28-03-2009.jpg AIMP2_panel_funkcji_wylaczenia-wlaczenia_28-03-2009.jpg AIMP2_panel_funkcji_wylaczenia-wlaczenia_1_28-03-2009.jpg

Co do wyłączenia komputera polecam

Czasowy Wyłącznik Komputera CWK . Sam z niego korzystałem i sprawuje sie bdb :smiley: . Wpisz w google ^^

4 opjce

po upływie danego czasu …

po bezczynności która trwa jakiś czas …

o wyznaczonej godzinie

i gdy dany program zostanie zamknięty .

Osobiście polecam ;d :smiley:

A co do włączania komputera - nie spotkałem się z takim programem xD

CWK lub w uruchom shutdown z odpowiednimi opcjami.

Uruchamianie kompa ustawiane w BIOSie o ile maz taką opcję.

poradnik

Autostart z programem Budzik czy coś w tym stylu i aby program odrazu zaczynał budzik czy tam coś podobnego.

Tak, mam taką opcję.

Wielkie dzięki wszystkim, mam teraz budzik. XD

Komp włącza się o godz. 6.00 (sprawdzałem ustawiłem na 22:10 i się włączył sam), w autostarcie mam Aimp2 i na 6:10 ustawione zeby wlaczyl muzyke. :smiley:

Dodane 30.03.2009 (Pn) 6:05

Kurde AIMP2 raz się włącza raz nie… sprawdzałem czy wszystko działa i ze 3 razy uruchomił muzykę a przy następnym razie już wyczyscił listę odtwarzania. :frowning:

Jeśli AIMP2 szwankuje to można zainstalować Kalendarz XP.

W Kalendarzu XP po zaznaczeniu “Uruchamiania wraz ze startem systemu” można uruchomić “Alarm” z wybraną piosenką i ustawić dokładną godzinę i wybrać, żeby uruchamiał “Alarm” w każdy dzień o tej samej godzinie. Można też uruchomić w razie potrzeby “Uruchamianie radia wraz ze startem systemu” i wybrać stację radiową, albo uruchomić Menedżer m3u, żeby uruchamiał się codziennie wraz ze startem systemu i budził nas piękną piosenką.

Wielkie dzięki, ale skorzystam z nowo odkrytego budzika we wieży. :smiley:

Wieża się będzie włączać o danej godzinie i włączać radio, muzyke z kompa (bo tak mam podlaczone ;p) lub piosenki z CD itp. :stuck_out_tongue_winking_eye: