Buferowanie w JWPlayer

(kacztery) #1

Witam,

Mam takie pytanie, czy jest jakaś możliwość, aby film umieszczony w JWplayer po kliknięciu w "Play" od razu startował, a nie dopiero jak się cały załaduje? Szukałem w dokumentacji i kombinowałem, ale niestety nie przyniosło to rezultatu. Poniżej umieszczam cały kod jaki wykorzystuje przy publikacji wideo.

[/code]

(R@z0r) #2

Zależy to od serwera. http://stackoverflow.com/questions/13472046/enable-buffer-flow-progress-in-the-jw-player-control-bar

“When the player is playing content from an RTMP server, the buffer is not exposed. This is because unlike progressive download or HTTP pseudo-streaming, RTMP will only download enough of the content to display it without having to pause, so the player doesn’t report buffer percentages.”

(kacztery) #3

Za bardzo nie rozumiem, co dokładnie musiałbym zrobić aby odtwarzanie każdego filmu było możliwe, bez wcześniejszego pełnego załadowania? Jedynie Chrome po kliknięciu w “Play” odtwarza film od razu. Może to zależeć od kodeka/formatu filmu? Obecnie serwer jest na home.

(R@z0r) #4

W Chrome ten filmik czasem nie jest ładowany z pamięci przeglądarki (był wcześniej ściągnięty)?

(kacztery) #5

Nie był ściągnięty. Jak usunę nawet historię przeglądarki etc to i tak film zostanie od razu uruchomiony.

Edit:

Problem rozwiązany. Aby filmu były odtwarzane od razu, skorzystałem z MP4 FastStart. Może komuś się tez przyda. Temat do zamknięcia, pozdrawiam.