Buffering zamiast pełnego ładowania w przeglądarkowych odtwarzaczach wideo


(olszam) #1

Może nie jako problem lecz pytanie czemu w ogóle stosują w odtwarzaniu video bufforowanie wideo zamiast pełnego wczytywania wideo? Jak kiedyś że wystarczyło poczekać i się naładowało w całości.


(MatX_) #2

Dla oszczędności transferu.
Kiedyś łącza były wolniejsze, dlatego wczytanie całego filmu lub jego większej części było koniecznością, inaczej mało kto byłby w stanie oglądać to video “na żywo”.
Dzisiaj nie jest to konieczne, współczesne łącza pozwalają na oglądanie video bez oczekiwania na jego załadowanie.


(olszam) #3

Tylko głupio jest że nie można tego w przeglądarce ustawić czy np. mieć w odtwarzaczu taką możliwość ustawienia, tryb bufforowania albo pełnego ładowania, a w przypadku live to wiadomo buffering na siłe byłby ustawiony.


(DewX) #4

A co Ci “przeszkadza” buforowanie ? Po przewinięciu filmu do X miejsca wczytuje się natychmiast… chyba, że masz słabszego neta.


(olszam) #5

Nie zawsze mimo dobrego neta. Jest nie raz tak z filmami na rapidvideo czy openload itp. że jedne ładnie się wczytują inne nie, podobnie czasem mam z yt, oglądać da się od początku ale jak chcę przewinąć to nie raz jest tak że się wali to wszystko i w nieskończoność się kręci i muszę odświeżać stronę. Jedynie co mogę zrobić to do PotPlayera wkleić linka z wideo czy live i tam już śmiga jak trzeba.


(garoz666) #6

Jaką masz prędkość internetu?


(olszam) #7

250 Mb/s, taki PES2019 w 10-15 min się ściąga ze steam. Różnie to wychodzi w zależności jak zwolnię sobie łącze u siebie.


(MatX_) #8

Przetestuj działanie tych serwisów na innej przeglądarce, bo wygląda to na problem software’u.


(krystian3w) #9

Ja bym powiedział, że może nawet odpalasz Full HD i odtwarzacze nie dają mniejszej rozdziałki.


(garoz666) #10

Taki banalny przykład, PC z Windows i Firefox 64bit, MacOS z Safari, iOS z safari buforują na LTE T-Mobile do 20Mb/s, ale jest 25-30Mb/s bez problemu z Youtuba, ipli etc w 1080, a taki TV LG w swoim smart na youtubie już nie wyrabia, a na PC i Macu czy iphonie też smiga bez problemu nawet 1080p60. Wszystko zależy od softu i tego co nam siedzi w tle bo często z pozoru nie winna aplikacja zapycha nam łącze.