Bufor drukarki - Po wydruku, zadanie dalej jest w kolejce

Witam,

posiadam drukarkę Lexmark x364 , którą to udostępniam w sieci pod jakimś adresem. Na jednym z komputerów (win 7 pro - wszystkie pc maja taki system) , który korzysta z tej drukarki( drukarka jest zainstalowana z płyty producenta) po każdorazowym wydruku czegokolwiek zadanie pozostaje po wydrukowaniu dalej w kolejce do druku. Po restarcie komputera równiez, niezależne jest to od rodzaju dokumentu ( dokument z offica czy chociażby druk strony testowej drukarki). Dzieje się tak z konta Admina jak również z usera.

Co próbowałem i nie pomogło:

-przeinstalowałem drukarke na tym komputerze gdzie jest problem

-zainstalowałem z najnowszymi sterownikami z strony producenta

-czyścilem serwer wydruku drukarki

-przeskanowałem kompa czy ma jakies smieci itp

Czysćiłem folder spool , ale to bez sensu żeby po każdorazowym wydruku czyścić ten folder.

Nic nie pomaga niestety.

Pozostaje format??

Czy może jakiś skrypt który po wydruku czyścił by spoola? (niestety tu sobie nie poradzę) .Chociaż taki stan rzeczy nie powinien być., powinna się kolejka czyścić.

Liczę na pomoc, inaczej tylko format… Żadnych usług nie usuwałem / wyłączałem systemowych ani nie modyfikowałem rejestru. hmm…

A sprawdzałeś w zaawansowanych ustawieniach drukarki czy przypadkiem opcja “Zachowaj wydrukowane dokumenty” jest włączona?

v9njCnlm-printo-2-s-.png

Być może przywiesił się bufor wydruku. Zatrzymaj usługę “bufor wydruku”. Usuń zawartość folderu C:\Windows\System32\spool\PRINTERS i uruchom usługę. Daj znać czy problem minął.

do pawson

probowałem - nie pomaga, tylko chwilowo usuwa, po kolejnym wydruku to samo, po restarcie dalej siedzi w kolejce

Czy we właściwościach drukarki w zakładce Porty masz opcję “włącz obsługę dwukierunkową” ? Jeśli tak to czy jak ją wyłączysz to problem ustąpi?

Ostatnio miałem taki problem, poradziło wymiana kabla, odinstalowanie sterowników i ponowna instalacja.

Wyłączenie obsługi dwukierunkowej nie pomogło, natomiast:

właściwości drukarki> zaawansowane >Drukuj bezpośrednio do drukarki . Pomogło !

Temat można zamknąć :wink: