Buforowanie filmów

Witam mój problem wiąże się z filmikami na youtube’ie facebook’u video anyfiles itp. chodzi natomiast o to że filmiki się wolno buforują a gdy się dany filmik się zatrzyma to pomaga tylko włączenie strony na nowo. Nic byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie stało się to z dnia na dzień. Re-instalowałem adobe ale nie pomogło. Szybkość internetu to 12mb/s więc z tym internetem nie powinno być takich problemów. Co powinienem zrobić jakieś rady albo coś ?

Wejdź w opcje internetowe, w zakładkę zawartość i tam kliknij na wyczyść bufor SSL. To jednocześnie czyści bufor i dla Firefoxa i inne przeglądarki.

W zależności od przeglądarki, w takich przypadkach czyści się dokładnie ciasteczka. Wszystkie. Można znaleźć w necie, jak to się robi dla konkretnej przeglądarki, bo nawet ccleaner nie potrafi wyczyścić wszystkich. Takie przeglądarki są tak “cwane”, że ukrywają przed odkurzaczem, czy ccleanerem, część swoich ciasteczek.

Problem z początku został rozwiązany ale do pewnej chwili. Po kilku godzinach od wyczyszczenia buforu w opcjach internetowych filmiki w ogóle się nie włączają. Mam także problem z pobieraniem plików niektóre się pobierają a niektóre nie.

Po pierwsze - jaki system. Po drugie, jaka przeglądarka. Jak jest ustawiony rozmiar stronicowania. Ile masz RAMu. Jaką rozdzielczość ekran.

Czy klikając prawym przyciskiem myszy na ekran filmu masz w ustawieniach adobe flash player - ustawienie magazyn lokalny - zwiększ do 100KB?  Jaka grafika i jaki zasilacz, znaczy ile on ma lat i jakiej marki? Czy na obudowie, gdzie jest zasilacz, jest gorąco?

To, że po wyczyszczeniu bufora SSL zapycha się on po kilku godzinach, świadczy o zapchaniu pamięci.

Czy korzystasz z blokowania reklam? Z noscript?

A więc :

Stronicowanie, to takie gospodarzenie dyskiem, gdzie określoną pojemność może system traktować jak dodatkowy RAM i przydzielać do procesów. Win 7 i 2GB RAM, to mało. Możesz śmiało ustawić 2500MB rozmiar minimalny pliku stronicowania i rozmiar maksymalny 2500MB tego pliku stronicowania. Wtedy system będzie gospodarzył dodatkową pamięcią i będzie miał łatwy dostęp, gdyż ustawienie takiego samego rozmiaru minimalnego i maksymalnego, zapobiega fragmentacji stronicowania.

http://www.porady.org/optymalizacja-windows-7-plik-wymiany/

 

Adblock też może psuć ładowanie video, ale nie wystarczy go wyłączyć. Trzeba jeszcze go usunąć, bo on siedzi we wszystkim, co uruchamiane jest w Firefoxie. Jest jeszcze dodatek do FF, który dodaje opcje zaawansowane w menu narzędzia i ustawić można większy rozmiar bufora:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/guiconfig/

Po zapoznaniu się z twoim postem i linkiem który wysłałeś, sprawdziłem jaki rozmiar ma stronnicowanie mojego system. Pokazało mi 2047mb. Chyba raczej nie będę nic zmieniał w tak skomplikowanych ustawieniach, ponieważ jestem takim beztalenciem komputerowym że pomimo tego że umiem pobrać kilka rzeczy, lub rozwiązać jakiś mały problem to potrafię zepsuć system zmieniając ustawienia z poradnikiem. Myślę, że jest jakieś prostsze rozwiązanie problemu, jak np: odinstalowanie jakiegoś zawadzającego programu. Teraz jeszcze jedno pytanie, czy jeśli nie pomoże jakieś w miare proste rozwiązanie, to czy warto zainstalować na nowo system lub sformatować Dysk C, na Dysku D nie instaluje tylko gry i mam 5 filmów bez żadnych programów.

Masz ccleaner? W narzędzia, autostart - po prawej na dole jest - zapisz do pliku (tekstowego) i możesz pokazać, co tam masz, tak samo w zainstalowanych programach, po prawo na dole jest tak samo, - zapisz do pliku. Zawartość pliku wklej na stronce www.wklej.org i tu zapodajesz linka.

Tworzy się foldery na drugim dysku, nazywa jakoś i do nich instaluje się programy. Tak zawsze klika się w kreatorach instalowania, na ustawienia użytkownika, czy też zaawansowane. Wtedy dodatkowo unika się ryzyka zainstalowania czegoś niepożądanego, dodanego do instalatora. U mnie więcej jest zainstalowanych programów na D, niż na systemowej C. System sam umieści foldery z ustawieniami w folderze użytkownika na dysku systemowym.

startup : http://www.wklej.org/hash/dcdd112c532/

Z tego wynika, że masz spory komplet szkodników. W tym problem. Przeczytaj pierwszy przypięty temat w dziale bezpieczeństwa i pobierz OTL i według zaleceń wykonaj skanowanie. Wkleisz tu linki do logow OTL i EXTRAS. Czekaj na sprawdzenie logów przez specjalistę.