Bug z mikrofonem po aktualizacji Windows 10

Witam wszystkich Użytkowników Forum,

Od ok. Roku używam Słuchawek Logitech G935, i nie miałem nigdy Problemu z nimi. Lecz od mniej więcej od 3 Miesięcy zaczął mi sie Bugowac Mikrofon w Słuchawkach.

Bug jest taki, ze jak wyłączę Mikrofon przez Przycisk na Słuchawkach albo Słuchawki przejdą w stan Uśpienia jak jestem AFK to Przestaje on działać w Win 10, w sensie jak by był nadal wyciszony w Windowsie i nie zbiera mi wogole Dźwięku. Żeby Mikrofon znowu zaczął działać musze go cały czas wyłączać w Ustawieniach Dźwięku i go włączać, a czasami nawet Restartować PC. Wtedy sie to Naprawia, lecz jest to wnerwiające bo potrafi również sie to zdarzyć tak o po prostu z minuty na Minute. A jak grasz w jakiegoś FPSa i nagle wszyscy przestają cię słyszeć i trzeba minimalizować grę lub robić Restart Kompa to nie jest za ciekawie np. w CS:GO a po ostatniej Aktualizacji Windowsa jest jeszcze gorzej.

Nie wiem jak wyszukać Naprawy tego w Internecie wiec pisze to tutaj na Forum.

Z Góry Dziękuję za wszelka Pomoc.

To wina słuchawek i połączenia BT. Jak przechodzą w tryb uśpienia, to znika w systemie, trzeba ponownie potem sparować i przestawić.

Słuchawki działają na 2.4GHz Polaczenie przez Adapter USB, nie przez Bluetooth. Jak kupiłem słuchawki takiego Problemu nie było, a po jakiejś Aktualizacji Windowsa mniej więcej 3 Mies. temu sie właśnie zaczęło takie cos robić. Z Ciekawości wczoraj również podłączyłem Słuchawki do mojego starego łapka z Win 10 który nie był aktualizowany z może Rok i tam działy bez zarzutu przez 8h. Na PC na którym jest ten Problem potrafi wystąpić nawet co 30min w najgorszym przypadku, i nawet jak używam Słuchawek.

Zobacz czy wyłączenie oszczędzania energii w menadżerze urządzeń w kontrolerach USB coś zmieni.

Hej, Przepraszam ze tak długo to zajęło. Nie było mnie wczoraj przy PC. Ale wyłączyłem Oszczędzanie Energi dzisiaj rano, i nic nie pomogło. Dźwięk z Mikrofonu nadal zanika podczas grania albo Rozmawiania.

Ale co zauważyłem, to to ze Mikrofon w Windowsie nadal jest wykrywany. Jak wejdę w Ustawienia Dźwięku to Windows wykrywa ze cos mowie do Mikrofonu bo podnosi sie pasek od Dźwięku. Ale w Aplikacjach/Grach on nie działa, jak by był blokowany. Zauważyłem to dopiero dzisiaj.

Spróbuje nagrać Filmik i jak sie uda to wychwycić na nagraniu to wstawie linka do filmiku

Zobacz jeszcze Start > Ustawienia > Prywatność > Mikrofon. Może po prostu gra ma zablokowany dostęp.

Wszystko ma dostęp do Mikro. Przy okazji nagrałem to. Tak wiem, nie jest to najlepszej Klasy filmik, ale na pewno da rade sie połapać o co chodzi.

Ale ten OBS ma ustawione wejście liniowe. Niema tam wyboru na sztywno urządzenia wejściowego?
Może w tych programach które potrzebują mikrofonu można ustawić nie domyślne urządzenie tylko konkretnie ten mikrofon, bo wygląda na to, że gdy się rozłączy, to się przestawia samo na to analogowe z płyty.

Każdy Program/Gry w którym można zmienić urządzenie ustawiam na „Mikrofon (Logitech G935/G933s Gaming Headset)”. Może powinienem zmienić na Domyślne Urządzenie w Grach i Programach? Posiadam również dodatkowa Karte dźwiękową od Creative. Aktualnie jest wpięta w płytę ale jest nie używana na razie, może to cos z być z tym związane?

Możliwe, wyjmij i zobacz co będzie.

Witam, mam identyczny problem jak kolega w słuchawkach od Logitech, u mnie to się dzieje w wersji G533, szukam już wszędzie i nie mogę znaleźć rozwiązania. Udało się rozwiązać problem? Pozdrawiam

@Grzechu3 Dobra, mam rozwiązanie tematu. Wspólnie z kolegą poszukaliśmy rozwiązania na anglojęzycznych forach. Winowajcą jest opcja „USUWANIE SZUMU” w Ghub. Ja wyłączyłem dodatkowo na steam. Po wyłączeniu tej opcji, mikrofon nie zawiesza się u mnie już w ogóle, testowałem na aplikacji steam. Problem miałem już wcześniej też na innych aplikacjach, więc raczej jak tu działa to i tam będzie działało ;). Pozdro

Hej, Problem nadal jest i obstawiam ze jest on nie do naprawy. Obstawiam ze jest to po stronie Windowsa 10, albo Logitech’a i Sterowników. Napisałem do Supportu Logitecha czy ewentualnie mogli by mi jakoś pomóc, teraz czekam na odpowiedz, zaraz tez napisze do Microsoftu. Jak cos sie może dowiem to napisze to tutaj.

Hej, Niestety nie pomogło mi wyłączenie szumu w GHubie, Discordzie, itd. Problem cały czas wraca. Ale Dzięki za Informacje.

Jesli aplikacja daje możliwośc wyłączenia trybu oszczędzania to zrób to i sprawdź. Jednym z zaleceń MS jest w przypadku problemów deaktywacja takich funkcji.
Inne to reinstalacja sterowników oraz jesli istnieje oprogramowanie to jego pełna deinstalacja i ponowne zainstalowanie.
Przy okazji. Sprawdź system.
Polecenie sfc /scannow w trybie administratora wiersza poleceń.
Jesli na innym PC zestaw działa to problem z tym konkretnym PC.

Moim zdaniem to wina G HUB jeśli masz to zaintalowane. Mam ten sam problem i występuje tylko jeśli mam zainstalowane to narzędzie. Odinstaluj i problem mija.