Bugi w interface

(happypiotr) #1

Dzień dobry
Był XP, wcześniej już nie ważne w sumie, później następne, ale zawsze to samo zdarza się raz na ruski rok, a nieraz częściej (np co 3 dni)
Taki bug

ani zetrzeć myszką ani szmatką, tylko restart.
Ktoś wie o co chodzi?
Z góry dziekuję

(Bogdan_G) #2

Zdaje się, że to tylko odświeżanie pomaga. Takie cukierki zwykle pozostają, gdy w opcjach wydajności odznaczone jest stosuj zanikanie menu, czy tam etykietek itp.
Podnoszenie wydajności w mocnych komputerach stawiając opcje wydajności na oszczędne, to iluzja, może nawet dot. paru kilobajtów zasobów pamięci.

Niech system windows wybierze optymalne ustawienia.

Przyglądnąłbym się opcjom odświeżania pulpitu.

Pozostaje pytanie o przeładowanie pulpitu?

(Domker) #3

Ewentualnie można zrobić plik bat, który ubije proces “explorer.exe” i uruchomi go ponownie.
Kiedyś jak miałem Windows XP to niektóre bugi wizualne w ten sposób można było łatwo zniwelować.

(happypiotr) #4

"Takie cukierki zwykle pozostają, gdy w opcjach wydajności odznaczone jest stosuj zanikanie menu, czy tam etykietek itp."
Nie wniosło zmian

"Przyglądnąłbym się opcjom odświeżania pulpitu."
Możesz sprecyzować?

"Ewentualnie można zrobić plik bat, który ubije proces “explorer.exe” i uruchomi go ponownie."
Możesz podać txt takiego pliku, dawno już zapomniałem jak zrobić…

Dzięki

(Bogdan_G) #5

Przyda Ci się program 32 bitowy System Explorer. Choćby portable na drugim dysku.

Po polsku i ma wiele potrzebnych opcji - każdy proces można zresetować.

(Radek68) #6

To samo można też zrobić zwykłym Menedżerem zadań; zamykamy explorer.exe i uruchamiamy jako nowy proces (wpisując explorer.exe).
Ale to prawda, czasem takie zostające na pulpicie napisy były, teraz nie widziałem tego już wiele miesięcy.