Bunt monitora + niewiedza

Mam monitor samsung syncmaster 793df, ma dwa lata. Przy rozpalaniu kompa monitor wydaje dziwne odgłosy, w stylu piszczenia i skierczenia. Czym więcej białego koloru na ekranie tym bardziej piszczy. Jest to chwilowe, potem mu przechodzi. Rozdzielczość ekranu jest ustawiona na 1024/768 pikseli. Jak zmieniam ustawienie na 800/600 lub 1152/864 nie wydaje odgłosów ale mnie się te rozdzielczości nie podobają. Chociaż ostatnio nawet przy zmianach ustawień też zaczął się buntować.

A teraz z innej beczki:

Dostałam pocztą filmik z serwisu youtube, zapisałam go w kompie, ale niczym nie można go otworzyć. Nie działa ani w winampie, ani w allplayerze, ani w windows media, ani media classic. Jaki programik by pomógł?

I już ostatnie:

Nie wiem jak i co porobiłam, ale w moim kompie brak dźwięków systemowych, tzn., jak odpalam kompa jest cisza i jak wywalam kosz to też nie ma tego dźwięku a był…

HELP ME! !!

  1. Najprawdopodobniej pada monitor i pewnie nic na to nie poradzisz

  2. FLV Player ( nie wiem czy razem się pisze czy osobno )

  3. Start -> Panel sterowania -> Dźwięki mowa i urządzenia audio -> dźwięki i urządzenia audio zakładka dźwięki i tu sobie wybierasz.

jakie rozszerzenie ma ten filmik z youtube??

pliki mają rozszerzenie .flv … ja używam używam FLV player który w zupełności wystarcza

edit a tu masz linka http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=1950

a ja używam marcomedia flash player 8 i też odtwarza

z tym monitorem to mnie pozbawiłeś już wszelkich złudzeń, no cóż nic nie trwa wiecznie :wink: (welcome lcd) za programik dzięki, zaraz będę go montować, a co do tych dźwięków wszystko się zgadza - znalazłam, ale przy próbie ustawienia dżwięku np. wyrzucanie kosza wyskakuje komunikat że nie można odnaleźć pliku itp, itd więc wygląda na to że wywaliłam to z kompa na amen :frowning: jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: