Burnout Paradise - zapisy nie działają

Witam!

Miałem wcześniej zainstalowanego Burnout’a, a że mi się znudził to skopiowałem zapisy na pendrive i odinstalowałem grę. Później (teraz) znowu zainstalowałem grę i wgrałem savy do C://Documents and Settings/Marcin/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Criterion games/Burnout Paradise (miałem skopiowany cały folder Burnout Paradise właśnie). Gdy włączyłem grę i wybrałem samochody okazało się, że posiadam jedynie pierwszy dostępny wóz w grze i zaliczone mam 1% gry (miałem kilkadziesiąt %, ten 1 % to zrobiłem zaraz po uruchomieniu gry jeszcze przed wgraniem swojego zapisu, aby sobie trochę po prostu pojeździć. Dlaczego mam ten 1% zapisane, skoro podmieniłem plik zapisu ze swoim? Jak to możliwe? Może powinienem gdzie indziej skopiować save?). Oprócz tego moje zdjęcie na prawie jazdy (które jest teraz najniższe, a miałem chyba przedostatnie) jest bardzo rozmazane. Poza tym nie da się jeździć. Kamera ustawia się przed samochodem (widok 1-wszo osobowy) i żadne klawisze nie działają (mimo, że ustawiam je w opcjach sterowania). Co mogę począć? Mam zacząć od nowa?

Aha, oprócz wozów mam 2 motocykle ( a dostaje się je pzecież w późniejszej fazie gry). Tak samo nie da się jeździć.

Posiadam Windows XP. Gra jest oczywiście oryginalna, tak samo system.