Burza i komp padł <-- ale co dokładnie

3 h temu była burza i nie zdazyłem wyłaczyc kompa i cos w nim strzeliło jak petarda. Teraz mam dylemap i marzenie aby był to tylko zasilacz.

Jak burza przeszła prubowałem właczyc kompa i wiatraczki tylko sie kręcą i jakas dioda od płyty głownej na zielono świeci. Zasilacz to tagan 420 W wiec nie jakies byle co mam nadzieje ze nie puscił dalej przepięcia.

Potem przez jakis czas było w domu tak jakby pół napięcia (zarówki swiciły słabo) no i wówczas komputer (mam troche wiatraczków i wyswietlacz LCD w obudowie) zaskoczył ale sie nie uruchomił. Ale gdy przywrócili zasilanie 100% to dalej tylko wiatraczki sie kręca od porcesora i grafiki.

Jutro oddam zasilacz na gwaracne (jeszcze 5 miesiecy jest) <-oczywiscie nie wspomne ze to przez burze bo moga nie przyjąc

Poczym pozanc ze cos innego sie spaliło?

A moze to modem od neostrady bo dziwnie cos w srodku lata i az pudełko sie podwazyło

Odgłos wybuchu petardy dają kondensatory,obejrzyj też płytę główną.Zwroć uwagę czy nie są wybulone.Odłącz modem,może powodować zwarcia.

oglądałem pł. gł. i nie widze kondensatorów napuchniety ale mozliwe ze to modem wystrzelił bo mam grzeechotke z niego i wyleciały pazłotka

ale tak czy inaczej

komputer nie działa

Raz po odpoczynku zarzucił ale obrazu nie było

potem juz ledwo co LCD swieciło ale wszytskie wiatracki chodzą i dioda od karty sieciowej swieci nagrywarki działaja

wiec sugeruje ze zasilacz padł

więc zasilacz działa, możliwe, że karta graficzna padła

sprawdzalem miernikiem napicecia na zasilaczu

na zółtym jest 7,2 V a powinno byc 12 v na czerownym powinno byc 5 v a jest 2

na molexach jak i na zasilaniu do pł. gł.

wiec sądziłem ze to zasilacz.

A w sklepie gdzie kupowałem mówili mi ze gwarancja jest na 2 lata na zasilacz i mi moga nie uznac a naklejka jest ze gwarancja jest na 36 m-cy

czy polska zawsze jest inna?

tak, całkiem normalne zachowanie

Ok pozyczyłem zasilacz od kolegi i komputer sie uruchamia system startuje i wsio ok … poza USB zadno nie działa. Ni myszka ni klawiatura. Działaja tylko wejscia PS/2

Czy poszły kontrolery? Czy takie cos da sie naprawic i sie opłaca?

Jesli nie opłaca to gdzie moge dostac płyte główną ASUS P5P800 SE ??

Możesz dokupić kontroler USB na PCI. Wyjdzie zdecydowanie taniej. Na Allegro jest tego pełno. Ale wcześniej usuń wszystkie USB w menadżerze urządzeń i zainstaluj sterowniki na nowo.

na allegor nie ma ani jednej płyty głównej ASUS P5P800 SE

A co do zainstalowania kontrolerów na nowo to Nie moge tego zrobic bo nie mam myszki na PS/2

Pisałem o kontrolerach. :slight_smile:

http://www.allegro.pl/4461_kontrolery_usb.html

Aaach gdzie te czasy, kiedy myszka była nieosiągalnym dodatkiem do komputera…

Klawiaturą, klawiaturą kolego uczmy się posługiwać. :smiley: Myszka jest tylko dla naszej wygody. Wszystkie operacje na komputerze można wykonać bez jej udziału.

oj, jakbyś dostał maka z leopardem to bez myszki nic nie zrobisz! nawet znając wszystkie skróty klawiszowe :wink:

BTW. mi też poszły USB i zamówiłem kartę ale teraz jedno USB działa ale nie zawsze ale jak zadziała to w standardzie 1.1 i transfer jest straszny :stuck_out_tongue: ale to nie przez burze bo takie cyrki z USB miałem od dawna :wink:

Z całym szacunkiem ale piszemy tu o PC i wszystko da się zrobić bez myszki. :slight_smile:

serenity15 , pogoogluj trochę a wszystko znajdziesz, a jak ci się nie chce to pożycz mysz na ps2 i po kłopocie.

Pozdrawiam.

tu juz nie chodzi o myszke. chciałbym kupic płyte nową bo chciałbym aby wszystkie usb działały.

szukałem po sklepach to tylko produkt nieosiagalny

jak nie znajde płyty to w ostatecznosci kupie te USB na PCI

Przecież nie musisz kupować akurat tego modelu płyty głównej. Jest dziesiątki innych modeli płyt głównych opartych na podobnych podzespołach, do których będą pasowały podzespoły, które masz obecnie w swoim komputerze. A że będziesz musiał poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie systemu do pracy z nową płyta główną to już inna sprawa.

PS. ak6 , Jeśli już, to piszemy o komputerze z systemem Windows (co nie jest aż tak do końca pewne)

Tzw. PC (Personal Computer) to też np. “Mak z leopardem” i wiele innych konstrukcji z różnymi systemami operacyjnymi (np. z linuksem)

Określenie “PC” najczęściej stosuje się do określenia “komputera z Windowsem” jednak nie tylko one mają prawo być określane tą nazwą/skrótem.

tak mówisz?

to znajdz mi zamienna płyte obsługującą Pentium D 930 DDR I (4 sloty) oraz ze złączem AGP

Czekam …

Tu będzie ich kilka: http://allegro.pl/10837_socket_775_pentium_4_cel.html

omg

A znajdz konkretna a nie TU BEDZIE ICH KILKA

Takowych płyt NIE MA! lub raz na pół roku ktos sprzedaje