Button nie działa

Witam. Krótko ten button nie działa. Proszę o pomoc. Ma on przekierowywać na inną stronę za pomocą javascript’u. Oto kod:

onclick=" window.location.href=“index.php?article=login”;">

Skąd przeglądarka ma wiedzieć, o które cudzysłowy ci chodziło? Zinterpretuje tylko to co pogrubiłem, a właściwie nie zinterpretuje, bo taki kod jest niepoprawny. Zmień na

Poza tym, javascript do buttonu? Po co, nie każdy ma włączoną obsługę skryptów. Użyj znacznika .

W buttonie jest , lecz FF tego nie czyta - klikam na button i nic - a np. Chrome czyta oto buttona

Loguj
[/code]

A tak przy okazji, czy jest jakiś sposób na umieszczenie linku w buttonie, czy muszę uzyć stylów do , aby wyglądał jak button?

Chcesz, żeby wyglądał identycznie jak HTMLowski button? Nie bardzo się to da wykonać w CSS (chyba, że czegoś nie wiem :P), ale można pójść maksymalnie naokoło: wziąć obrazki przycisku i przycisku naciśniętego, a w JS użyć wydarzeń, które po wciśnięciu przycisku zmienią obrazek na wciśnięty…

Ogółem to z większości elementów można “zrobić” button, także i odnośnik może wyglądać jak przycisk. W css do tego służy “appearance”:

a {

appearance: button;

-moz-appearance: button;

-webkit-appearance: button;

cursor: default;

}

Można też ostylować tak odnośniki, by wyglądały jak przycisk (google sypie wynikami aż miło ;)), choćby przy pomocy generatora.