By nie dało się uruchomić gadu gadu

Witam. Posiadam Windows Xp Home Edition mam takie pytanie czy da się sprawić by nie dało się uruchomić na tym Windowsie gg? Wszystko jedno czy się nie będzie dało zalogować czy w ogóle program się nie włączał chodzi o to co zrobić by nie dało się korzystać z gg . I nie chodzi o to by siostrze uprzykrzyć życie czy komuś innemu:D

Haha nie spotkałem się jeszcze z takim problemem :slight_smile: Usuń może jakiś składnik gadu ? :slight_smile:

Możesz zablokować dostęp Gadu-Gadu do Internetu zaporą sieciową. Wtedy GG będzie niefunkcjonalne.

Dodajesz GG do listy blokowanych aplikacji przez zaporę sieciową.

To w takim razie jaki ma być cel tej kombinacji.Chyba jednak chcesz komuś utrudnić dostęp do gg.Jeśli tak nie jest to odinstaluj program i po kłopocie.

hmmm najlepiej gdyby był to proces nieodwracalny…lub bardzo trudny do przywrócenia. Dlatego wykasowanie jakiegoś pliku z gg lub zabawa z firewallem odpada.

* blokowanie portów

* blokowanie adresów IP serwerów, z którymi się dany program łączy

* wycinanie stringów zawierających określony ciąg znaków

Niestety, obrana metoda zależy od tego, co chcesz blokować.

GG najlepiej zablokować IP serwera :stuck_out_tongue:

Myślisz, że dla osoby, która nie ma pojęcia o co chodzi prostym będzie odblokowanie GG w firewallu ?

Chyba, że chcesz zablokować GG jakiejś komputerowej alfie i omedze. Takiego to raczej nie zaskoczysz.

Wystarczy dodać gg do listy blokowanych aplikacji. Tego typu zabieg w XP Home możliwy jest dzięki narzędziu Windows SteadyState. Jedyna wada - trzeba stworzyć nowe konto i dodać gg do listy blokowanych. Nawiasem mówiąc dla chcącego nic trudnego, to i tak da się obejść :wink:

Blokowanie uruchamiania niektórych aplikacji:

Jeżeli wybranemu użytkownikowi chcesz zablokować możliwość uruchamiania niektórych aplikacji w kluczu:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

dodaj wartość DWORD RestrictRun i przypisz jej 1.

Teraz utwórz podklucz (nie myl z utworzoną już wartością DWORD):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer \RestrictRun]

W prawym oknie dodaj kolejne wartości ciągu (typu REG_SZ) definiując aplikacje, które chcesz zablokować np:

9bfbb2fce9bcab02.gif

Podobną funkcję pełni wartość DWORD DisallowRun, z tym że może ona odnosić się także do wskazanych plików, a nie tylko aplikacji.

Zasady jej tworzenia (z podkluczem włącznie) są identyczne jak w przypadku RestrictRun.

lub

System Safety Monitor

A ja tylko dopowiem, że w XP Prof można to zrobić znacznie łatwiej tzn. zablokować wybrane programy za pomocą Edytora Zasad Grupy (Group Policy), ale to tak na marginesie :slight_smile:

Porada podana przez Chillout zablokuje gg na koncie na którym taka modyfikacja będzie przeprowadzana - na innych kontach - zapewne też.

To już lepiej załadować plik ntuser.dat danego użytkownika i na tym przeprowadzić poradę podaną przez Chillout. Potem zwolnić załadowaną wcześniej gałąź rejestru. Zobaczymy czy zadziała tylko na jednego użytkownika. Niestety po ponownym zainstalowaniu gg w innym katalogu ten sposób nie zadziała.

mam pomysł! Wejdź w mój komputer W pasek adresu wpisz C:\Document and Sittinges\Konto kogoś\Dane Aplikacji

Popatrz tam będzie katalog gg i go usuń

Przecież wiadomo, że oto nie chodzi. To kwestia zaspokojenia ciekawości czy to jest możliwe :^o …

a ja bym zainstalował program do ochrony rodzicielskiej np. Beniamin i zablokował dostęp do komunikatorów, aby odblokować musisz znać hasło, najprostszy sposób,

ale napisz dokładnie do czego to ci potrzebne abyśmy mogli dokładniej ci pomóc