By nie dało się uruchomić gadu gadu

(Sochaa) #1

Witam. Posiadam Windows Xp Home Edition mam takie pytanie czy da się sprawić by nie dało się uruchomić na tym Windowsie gg? Wszystko jedno czy się nie będzie dało zalogować czy w ogóle program się nie włączał chodzi o to co zrobić by nie dało się korzystać z gg . I nie chodzi o to by siostrze uprzykrzyć życie czy komuś innemu:D

(Eddick) #2

Haha nie spotkałem się jeszcze z takim problemem :slight_smile: Usuń może jakiś składnik gadu ? :slight_smile:

(Seba86mu) #3

Możesz zablokować dostęp Gadu-Gadu do Internetu zaporą sieciową. Wtedy GG będzie niefunkcjonalne.

Dodajesz GG do listy blokowanych aplikacji przez zaporę sieciową.

(ybu) #4

To w takim razie jaki ma być cel tej kombinacji.Chyba jednak chcesz komuś utrudnić dostęp do gg.Jeśli tak nie jest to odinstaluj program i po kłopocie.

(Sochaa) #5

hmmm najlepiej gdyby był to proces nieodwracalny...lub bardzo trudny do przywrócenia. Dlatego wykasowanie jakiegoś pliku z gg lub zabawa z firewallem odpada.

(Eddick) #6

* blokowanie portów

* blokowanie adresów IP serwerów, z którymi się dany program łączy

* wycinanie stringów zawierających określony ciąg znaków

Niestety, obrana metoda zależy od tego, co chcesz blokować.

GG najlepiej zablokować IP serwera :stuck_out_tongue:

(Seba86mu) #7

Myślisz, że dla osoby, która nie ma pojęcia o co chodzi prostym będzie odblokowanie GG w firewallu ?

Chyba, że chcesz zablokować GG jakiejś komputerowej alfie i omedze. Takiego to raczej nie zaskoczysz.

(Kolmar) #8

Wystarczy dodać gg do listy blokowanych aplikacji. Tego typu zabieg w XP Home możliwy jest dzięki narzędziu Windows SteadyState. Jedyna wada - trzeba stworzyć nowe konto i dodać gg do listy blokowanych. Nawiasem mówiąc dla chcącego nic trudnego, to i tak da się obejść :wink:

(Chillout) #9

Blokowanie uruchamiania niektórych aplikacji:

Jeżeli wybranemu użytkownikowi chcesz zablokować możliwość uruchamiania niektórych aplikacji w kluczu:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

dodaj wartość DWORD RestrictRun i przypisz jej 1.

Teraz utwórz podklucz (nie myl z utworzoną już wartością DWORD):

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer \RestrictRun]

W prawym oknie dodaj kolejne wartości ciągu (typu REG_SZ) definiując aplikacje, które chcesz zablokować np:

9bfbb2fce9bcab02.gif

Podobną funkcję pełni wartość DWORD DisallowRun, z tym że może ona odnosić się także do wskazanych plików, a nie tylko aplikacji.

Zasady jej tworzenia (z podkluczem włącznie) są identyczne jak w przypadku RestrictRun.

lub

System Safety Monitor

(Kolmar) #10

A ja tylko dopowiem, że w XP Prof można to zrobić znacznie łatwiej tzn. zablokować wybrane programy za pomocą Edytora Zasad Grupy (Group Policy), ale to tak na marginesie :slight_smile:

(Klossj23) #11

Porada podana przez Chillout zablokuje gg na koncie na którym taka modyfikacja będzie przeprowadzana - na innych kontach - zapewne też.

To już lepiej załadować plik ntuser.dat danego użytkownika i na tym przeprowadzić poradę podaną przez Chillout. Potem zwolnić załadowaną wcześniej gałąź rejestru. Zobaczymy czy zadziała tylko na jednego użytkownika. Niestety po ponownym zainstalowaniu gg w innym katalogu ten sposób nie zadziała.

(system) #12

mam pomysł! Wejdź w mój komputer W pasek adresu wpisz C:\Document and Sittinges\Konto kogoś\Dane Aplikacji

Popatrz tam będzie katalog gg i go usuń

(Tikrit83) #13

Przecież wiadomo, że oto nie chodzi. To kwestia zaspokojenia ciekawości czy to jest możliwe :^o ...

(niezDarek) #14

a ja bym zainstalował program do ochrony rodzicielskiej np. Beniamin i zablokował dostęp do komunikatorów, aby odblokować musisz znać hasło, najprostszy sposób,

ale napisz dokładnie do czego to ci potrzebne abyśmy mogli dokładniej ci pomóc