Byłby sens instalować win 98?

Witam. Takie pytanko mam czy jakbym zainstalował win 98 na moim kompie była by poprawa wydajności w stosunku do xp? Zainstalowałbym go testowo żeby sprawdzić. Pentium 4 1.5ghz 640 ram radeon 9200

Windows 98 to już archaizm. Mógłbyś doświadczyć problemów ze sterownikami do Twojego sprzętu. Poza tym wydaje mi się, że odpowiednio skonfigurowany Xp powinien płynnie śmigać u Ciebie.

Windows Xp do przyzwoitej pracy potrzebuje 256 ramu i 700 mhz procesora wiec na twojej konfiguracji xp powinien śmigać jak rakieta

igrek , okroj sobie xp nlite’m i będzie ok.

Ogólnie działa ok tylko po prostu pytam czy byłby sens.

Dlaczego @flaszer ma niby nie wykryć sprzętu, u mnie śmigał na nowszym i ze sterami nie było cyrków. Oczywiście mówimy Win98SE + unofficial servicepack. Z niedogodności to przy FAT32 brak obsługi plików większych niż 2GB i nowsze gry nie banglają. Ale w końcu można mieć przecież dwa systemy na kompie…

Ja nie wpuszczałbym się w ten system, choćby dlatego, że ten system od dawna nie jest wspierany to raz, a dwa większość nowszych wersji oprogramowania(np. java) nie obsługuje tego systemu. Nawet nie wiem, czy dopadłbyś jakiegoś sensownego antywirusa pod ten system…

Windows 98 zamiast XP? hmm Jeżeli jest się dzieckiem Neo to tak ale jeżeli masz choć trochę oleju w głowie to nie radzę. :!:

Pytanie z czystej ciekawości dzieci neo raczej na tym forum nie ma

W skrócie nie ze wglądu na przestarzałość tego sytemu jeszcze w miarę “jadalnym” systemem jest Windows 2000

W milennium chyba już nie było problemu z obsługą usb tak?

Ten system to już w ogóle sobie odpuść. Jak już chcesz zmieniać system z XP na jakiś niżej to tylko Windows 2000 lub , może jakaś dystrybucja Linuks.

PS. Co do Twojego pytania to , tak.

Zgadzam się z przedmówcą. Windows 2000 jest stabilny jak skała i poniżej tego systemu nigdy bym nie schodził, no chyba, że masz stalowe nerwy i Blue screeny Ci nie straszne :wink: