Byle program zżera 100% procesora

Ostatnio sprzątając komputer (defragmentacja, scan antywirusem itd.) chciałem usunąć także zbędne programy. Przez pierwszy dzień komputer chodził nieźle, szybciej niż przedtem. Ale zaraz na następny dzień byle programik (który muszę mieć włączony cały czas) zajmuje mi 90 procent procesora! Nie mogę nic zrobić, komputer zbyt tnie. Mam zamiar przeprowadzić format, ale jest może na to inna metoda…

Co ciekawe, tylko programy wymagające dostęp do internetu (np. przeglądarka) żre mi tyle procent procesora. Inne (np. gry) już nie.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź (ew. na bana, zależnie od Waszego humoru:D).

Dziękuję z góry, Wasz drogi Ja:D

Edit

Zmieniłem temat… chyba, że mam tam wkleić całą treść wiadomości?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

BTW.

Daruj sobie takie dowcipy

@ panzabba

Jaki pakiet zabezpieczający posiadasz, być może masz ustawiony bardzo wysoki poziom skanowania i antywirus zabiera sporo % CPU.

Możliwe też, że w komputerze zadomowił się jakiś szkodnik, którego antywirus nie wykrywa. Na wszelki wypadek daj logi z programów HijackThis, Silent Runners, Combofix. Tutaj znajdziesz instrukcję. Koniecznie przed zamieszczeniem loga przeczytaj zasady tutułowania tematów w dziale z logami. Ludzie w tamtym dziale powinni wychwycić wszystkie nieczystości jakie mogły zalęgnąć się w twoim komputerze.