Było 35 gb zostało 11 jak

Zrobiłem sobie C 35 gb wszystko ładnie pięknie instaluje system vista ultimate sp1 trochę wciągnął ale to nic a na drugi dzień jeszcze mniej jak powiedzcie co można wywalić jakieś raporty, aktualizacje gdzie są zapisywane bo sporo ich teraz instaluje i jeszcze jedno gdy sprawdzam na dysku zostało 11gb z 35 a jak wejdę w foldery i we właściwościach wszystkich plików wychodzi tylko ze 16gb powinno być zajęte

Spróbuj przeczyścić komputer CCleanerem http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

Możliwe, że aktualizacje i przywracanie systemu zeżarło resztę miejsca…

Włącz oczyszczanie dysku bądź zainstaluj triala Tune Up utilities 2010,wywali większość tego syfu.

Start > Komputer > PPM > Właściwości > Ochrona systemu > Odznacz punkty przywracania dla dysku C

To akurat nie jest najlepszy pomysł, nie jednemu przywracanie zaoszczędziło stawiania systemu od nowa, lepiej zastosować się do tej porady i ograniczyć miejsce na dysku przydzielone dla przywracania systemu.

BTW. Czy systemowa u Ciebie była pomniejszana, czy postawiłeś czysty system na wcześniej przygotowanej partycji? Zaraz pewnie polecą gromy na moją głowę ale w mojej opinii masz za mało miejsca na systemowej, Vista lubi mieć dużo miejsca dla siebie.

Ja nie stosuje przywracania systemu takiemu jak daje mi windows tylko poprzez ghost’a :wink:

Mój dysk 64GB wolne mam 48,5GB :slight_smile:

sam robiłem partycje myślałem że wystarczy tylko że to ultimate i dlatego więcej pewnie też jak miałem win7 to mi 25 gb wystarczało i jeszcze 10gb zostało z programami zainstalowanymi

mógłby ktoś podać miejsce zapisywania instalek aktualizacji

przed chwila zrobiłem oczyszczanie dysku tylko że aż 3gb to były jakieś pliki hibernacji

Takie małe pytanie dodatkowe: korzystasz z hibernacji ??

No właśnie, hibernacja (3 GB), plik stronicowania (też pewnie gdzieś tyle) i uzbiera się do kupy :). Możesz zmniejszyć plik wymiany, wyłączyć hibernację (jak to zrobić znajdziesz w archiwum forum) i odpal narzędzie compcln (w wierszu polecenia uruchomionym na prawach admina).

nie używam hibernacji wywaliłem to teraz juz mam 18 gb bo jeszcze raporty to już prawie 6gb w sumie