Było sobie ubuntu ale mandriva cos popsuła

Witam.

A więc mam Vistę, XP i zainstalowałem ubuntu - wszystko było bardzo fajne. Postanowiłem zainstalować manrive jednak ona nie odnalazła ubuntu na dysku i mam teraz możliwość uruchomieia XP, Vista oraz mandriva. Wiem że muszę edytować plik gruba menu.lst w mandrivie tylko nie wiem jak co muszę zrobić. Otóż kawałek kodu w ubuntu odpowiedzialny za startowanie ubuntu wygląda tak:

title Ubuntu, kernel 2.6.20-16-generic

root (hd0,4)

kernel /boot/vmlinuz-2.6.20-16-generic root=UUID=62bf4bc0-9d77-4729-93ab-11b16efa713a ro quiet splash locale=pl_PL

initrd /boot/initrd.img-2.6.20-16-generic

quiet

savedefault

a kod odpowiedzialny za start mandrivy tak

title linux

kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz BOOT_IMAGE=linux root=/dev/sda6 resume=/dev/sda7 splash=silent vga=788

initrd (hd0,5)/boot/initrd.img


title linux-nonfb

kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz BOOT_IMAGE=linux-nonfb root=/dev/sda6 resume=/dev/sda7

initrd (hd0,5)/boot/initrd.img


title failsafe

kernel (hd0,5)/boot/vmlinuz BOOT_IMAGE=failsafe root=/dev/sda6 failsafe

initrd (hd0,5)/boot/initrd.img

No i nie wiem czy mam ten kawałek z ubuntu wkleić czy jeszcze go nie co zmodyfikować. Co doradzacie. Tylko proszę nie na chybił trafił - może tak a może tak.

Pozdrawiam.

Ubuntu używa grub’a a mandriva lilo…

Oczywiście możesz tak skonfigurować lilo mandrivy by wykrywało ubuntu…

Ale przynajmniej według mnie łatwiej jest reinstalować grub’a według tego opisu:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=22139

Mandriva uzywa gruba i może uzywać też Lilo.

Możesz ten fragment z ubuntu skopiować do pliku konfiguracyjnego bootloadera mandrivy i bedzie działać o ile instalacja mandrivy nie zmienila numeracji partcyji z ubuntu, czyli jeśli dalej jest na sda5.

Jeśli numer partycji się zmienił, popraw tylko ten fragment:

root (hd0,4)

Mandriva standardowo używa lilo

Gruba oczywiście też może używać jak każda inna dystrybucja…

Ale w kompie może być tylko jeden bootloader używany na raz…

Edit:

Sorry (troche) moja pomyłka…

Wyczytałem że w mandrivie 2007 jest wybór bootloadera…

Edycja 2006 z tego co pamiętam na siłę instalowała lilo…

Tak czy siak przeinstaluj gruba przy pomocy ubuntu livecd i po problemie…

Będziesz miał w grubie wszystkie windowsy mandrive no i ubuntu

Etam - mam ładny graficzny bootloader - ten w trybie tekstowym trochę nie ładny ale to nic. Wkleiłem kod z gruba odpowiedzialny za ubuntu do gruba mandrivy i teraz już mam ubuntu.