Były flagowiec do 300/350 zł

Witam wszystkich na forum :)

Szukam taniego telefonu który jednocześnie będzie dobrze wykonany i o dobrych parametrach. Czyli niegdysiejszego flagowca, który z racji wieku potaniał już na tyle że jest w zasięgu mojego skromnego budżetu. Obecnie jestem użytkownikiem starej, mulącej Nokii z Symbianem (nie pytajcie czemu ktoś w 2019 jeszcze tego używa :P ) więc cokolwiek będzie dla mnie lepsze, ale że jedną z niewielu zalet tej Nokii jest dobra jakość wykonania do której się przyzwyczaiłem wolę nie kupować najtańszego chińczyka ale coś lepszego.Zaznaczam że telefon muszę kupić osobiście dlatego biorę pod uwagę tylko to co jest w moim mieście.

Wymagania:

  • dobra jakość wykonania, bez trzeszczących plastików itp.

  • dobrej jakości wyświetlacz maksymalnie 5’ (oprócz dwóch wyjątków, o tym niżej)

  • dobry aparat, najlepiej z trybem manualnym

  • w miarę niska awaryjność

  • minimum 2GB RAM

W sumie tyle. Do muzyki mam co innego więc jak tylko działa to będę zadowolony.

Moje propozycje:

  1. Xperia Z2/Z3 - to są te dwa wyjątki. Pod względem wyglądu, wykonania i parametrów dla mnie idealne, jednak martwi mnie podobno ich mała wytrzymałość i awaryjność w stylu pękające szkło czy padający dotyk. Jedynie do rozmiaru musiałbym się przyzwyczaić. Podobno Z2 jest bardziej niezawodna, pytanie do Was czy jest duża różnica między Z2 a Z3 i czy warto dopłacać?

  2. Xperia Z3 Compact - bardziej poręczny i ogólnie też mi się podoba ale znów - podobno odkleja się w nich szkło. Dodatkowo ma o 1GB RAM mniej niż Z2/Z3.

  3. Samsung Galaxy S5 - podobno dobry telefon, nie podoba mi się ta plastikowa klapka z tyłu ale przynajmniej się nie zbije. Nie wiem jak wypada w porównianiu do Zetek.

  4. iPhone 5S - nigdy nie miałem niczego od Apple ale telefon mi się podoba, mały i zgrabny. Testowałem go dzisiaj (był za 300zł) ale niestety miał uszkodzone gniazdo jack. Poza tym system łatwy w obsłudze i ogólnie mógłby być tylko czy dostanę go do 350zł?

  5. Huawei P8/P9 Lite - z wyglądu jest OK, parametry ma niezłe ale podobno lubi zamulić.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to jestem otwarty. Dzięki również za każdą pomoc.

Wypowiem się na temat p9 lite, który mam i mimo prawie 2 lat pracy nie ma efektu zmulenia. Mam zainstalowanych kilkanaście własnych aplikacji + 2 gry. Karta pamięci SanDisk Ultra. Wg mnie w tych cenach niezła propozycja, ale uważaj na wersje czy 2016 czy 2017 rok. Ja mam 2017

A ja zainteresowałbym się Xiaomi Redmi Note 4. Posiadałem w wersji 3GB RAM i 32 GB na dane i przez 1.5 roku nie zawiesił się ani razu. Teraz korzysta z niego brat, gra w gry i działa bardzo dobrze. Ma pojemną baterią, wykonany jest z aluminium wyświetlacz 5.5 cala, ale ramki nie są jakieś ogromne i całkiem wygodnie się z niego korzystało jedną ręką. Aparat całkiem ok jak w tej cenie. Ogólnie z telefonem nic się nie dzieje, działa sprawnie i jest w marę świeży i ma lepsze parametry niż tutaj zaprezentowane. Prawdopodobnie dostanie jeszcze aktualizację do MIUI 11, ale to nie jest pewne. W tej cenie raczej nic lepszego nie dostaniesz. I nie jest to telefon 5 letni, tylko 2-2.5 letni.

A taki byłby OK?

Ten jest 5cio letni… Patrz na coś co by miało androida 7-8.

Tylko musi być do 350zł a najlepiej do 300. Mam napięty budżet a potrzebuje telefonu na teraz bo stary już dogorywa.

Że starymi modelami Xiaomi jest taki problem, że nie obsługują LTE 800MHz, czyli pasma b20


Może to. Jest to dość chwalony model i nie taki stary. Również wykonany z aluminium, ekran 5 cali, wydajność do przeglądania aplikacji i prostych gier wystarczająca.

Dzięki też sprawdzę :slight_smile:

A co sądzicie o:

Chyba niezła opcja
https://komorkomania.pl/vs/23084,sony-xperia-x,25687,huawei-p9-lite-2017

1 polubienie

Najlepszym wyborem będzie jeden z dwóch Sony. Albo Xperia x, albo Z5. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który w obecnym czasie będzie lepiej działał, ale oba są lepsze od pozostałych.

1 polubienie

Z5 ma kozacki procesor, powiedziałbym że może działać jak obecne telefony za 700-800 zł.
https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/sony-xperiax-vs-sony-xperiaz5/

1 polubienie

Ja polecam Xiaomi Redmi 6A --> https://www.olx.pl/oferta/nowy-xiaomi-redmi-6a-black-telefon-komorkowy-CID99-IDADy1h.html#794ad7f360

1 polubienie

Ten procesor był mega wydajny 4 lata temu. A słynny jest raczej z tego, że może robić za grzejnik. Z jego temperaturami poradził sobie tylko Microsoft w Lumii 950XL stosując chłodzenie cieczowe. Dlatego skłaniałbym się bliżej ku Xperii X

1 polubienie

Hmm, miałem tylko jeden telefon z media tekiem i dziękuję za więcej.

Mój P9L jest z 2016 r. Złego słowa nie powiem. Jedyna “wada” to 2GB RAM - chociaż system nie muli, to zdarza mu się ubijać apki, nawet te zaznaczone jako “krytyczne” (Bitwarden, Pebble). Smartfon ma u mnie dożywocie, nie zamierzam wymieniać go na inny z Androidem. Chyba, że padnie zanim Librem 5 ujrzy światło dzienne.

1 polubienie

Redmi 6a jest na prawdę słaby i obecnie nie nadaje się do tego, aby go komukolwiek polecać.

1 polubienie

Wziąłem Z3c, temat do zamknięcia :slight_smile: