Bytom, jaki dostawca?

Witam,

Moje pytanie kieruję głównie do mieszkańców Bytomia i okolic odnośnie dostawcy internetu.

Korzystam teraz z InterPC lecz chyba współpraca się zakończy bo “jakość” dostarczanego internetu coraz bardziej mnie irytuje (teraz piszę post korzystając z udostępnionego internetu z telefonu bo znów pojawiają się przerwy w dostawie), zawsze kiedy próbuję się od nich dowiedzieć co może być nie tak to ich wymówka zawsze dotyczy mnie że mam zły router, zbyt słaby PC itp. itd.

Więc czy znacie i polecacie jakiś dostawców których internet jest szybki, bez jakiś nagłych przerw w dostawie etc.?

I mam pytanie jeszcze dot. internetu Vectry, czy jest on w miarę dobry i wart swej ceny, bo było by w sumie wygodniej gdyż już mam od nich tv i telefon.

Z góry dzięki i liczę na szybką pomoc :wink:

@Edit

Tak wygląda zazwyczaj wieczorem moje pingowanie onet.pl

Teraz wygląda podobnie, czas= 2-8ms lecz co chwilę upływa limit czasu żądania i tak non stop :<

jpl7.jpg

Mój model routera to Linksys E3000

Sprawdzałeś system czy nie jest zainfekowany? Jeśli na internecie mobilnym nie ma problemów, to na 99% wina leży po stronie twojego dostawcy, a nie komputera.

Gdyby powiedzieli zawirusowany, to można by się zgodzić, ale jeśli mówią, że masz zbyt słaby komputer, to znaczy że masz do czynienia z amatorami. Skoro twierdzą, że masz zły router, sprawdzałeś jak wygląda sytuacja bez routera? Jeśli chodzi o twój router, to ciężko nazwać go złym. Możesz powiedzieć, że kupiłeś nowego PC/laptopa, a od znajomego, który jest adminem w korporacji pożyczyłeś profesjonalny sprzęt Cisco, który przy Tobie skonfigurował, natomiast net nadal źle działa, zobacz co wtedy powiedzą.

Niestety nie jest z Bytomia, więc nic Ci nie polecę, ale jeśli masz możliwość skorzystać z UPC, mogę Ci polecić, korzystam z ich usług i nie mam powodów do niezadowolenia. Dwukrotnie zwiększali mi szybkość łącza za tą samą cenę, gdyż nie spełniało ono ich norm :wink: najpierw z 1Mb/s do 5Mb/s (po przejęciu Aster, z którym miałem umowę), następnie do 15Mb/s, niższej opcji chyba nie ma :wink:

Komputer czyściutki pilnowany przez Kasperskiego, a na komputerze do którego poprowadziłem bezpośrednio kabel sytuacja wygląda w 99% identycznie :expressionless:

Tu raczej nic od sprzętu, infekcji itp. nie zależy. Ten internet od nich raz działa, raz nie działa, czasem mogę ściągnąć 2gb zdjęć z transferem ponad 3mb/s, a czasem ledwo co mogę otworzyć stronę z której mam to ściągnąć :stuck_out_tongue:

http://www.compnet.pl/

Czyli masz zwyczajnie do czynienia z amatorami.

ale ten ślimak na stronie śmieszny ;d jeżeli chodzi to ja od siebie mogę także polecić UPC ( osobiście korzystam z neostrady )