[c#] Aktualizacje w programie - jak?

Witam,

napisałem program, który używa wielu pluginów. Czy jest jakiś sposób, aby program sprawdzał, czy dostępne są nowe pluginy i je ściągał?

Nie chodzi mi o napisanie całej funkcji, lecz o naprowadzenie jak to mogłoby wyglądać. W ogóle nic mi działającego do głowy nie przychodzi.

Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile: Pozdrawiam, oski225

Niech ten plugin udostępnia link do strony z najnowszą wersją, strony z informacją o najnowszej wersji(np. w formacie XX.XX) i aktualną wersję. Wtedy wystarczy porównywać aktualną wersję z najnowszą wersją i jeśli są różne pobierać nowy plugin.

Hmm… Faktycznie, coś takiego może zadziałać, dzięki wielkie :wink:

Tylko jedna rzecz - co jeśli pojawiłby się plugin, którego jeszcze nie ma w programie? Tzn. chciałbym twój sposób zadziała na pluginy, które już są w programie, a przydałoby się rozwiązanie, które ściąga dostępne pluginy, których nie ma w programie. Mam nadzieje, że rozumiesz o co mi chodzi :wink:

Może poczytaj jak jest zorganizowany system plugin’ow do FireFox wg mnie jest całkiem dobrze zorganizowany.

Jak ci pasuje to są też źródła w sieci.

Nie rozumiem :wink: Plugin jest, ale go nie ma.

Chcesz ściągać wszystkie dostępne pluginy? Tworzysz listę wszystkich pluginów i tych które już są(np. w XML) i pobierasz te których jeszcze nie masz.

Może wytłumaczę to na przykładzie:

Jest program do ściągania z różnych serwisów, i chciałbym rozszerzyć jego funkcjonalność o nowe serwisy. Zamiast wydawać nową wersje programu, ściągnę plugin odpowiedzialny za obsługę tego serwisu.

zrob strone www, w programie umieść link “wyświetl dostępne pluginy”, który otwierał by własnie tą strone z listą wszystkich pluginów.

Co do aktualizacji, to tak jak pisali powyżej, porównywanie wersji.

Ewentualnie możesz też pobierać tą liste pluginów i wyświetlać je w programie, więcej zachodu, ale funkcjonalność lepsza:)

Dziękuje wszystkim za pomoc, mniej więcej to co chciałem zrobić na początku działa, ale mam następny problem…

Chcąc aktualizować już istniejące pluginy one nie mogą być używane przez mój program. Wiecie może jak wyładować pluginy? Już siedzę nad tym dobre kilka/naście godzin i nic nie udało mi się zadziałać. Pluginy ładuje sposobem ze strony: http://www.codeguru.pl/article-481.aspx nie jest tam jednak dokładnie omówione wyładowywanie pluginów.

OMG, chciałem się zapoznać z tym linkiem co podałeś, ale pierwszy akapit, drugie zdanie, i wybuchłem śmiechem :smiley:

"Kiedy jakiś czas temu zainteresowałem się platformą .NET byłem pełen obaw. Z jednej strony wielkim jej plusem miała być „wieloplatformowość”, a co za tym idzie możliwość tworzenia oprogramowania bez ograniczeń do konkretnego systemu operacyjnego jak chociażby w przypadku Javy(…).

Hmm… chyba nie zrozumiałem tego zdania, albo o czymś nie wiem ^^

Jest w tym zdaniu jakiś błąd?

Ale i tak liczy się treść poradnika, a nie historii :smiley:

Wiele rzeczy w tym zdaniu śmieszy. Choćby to, że zdaniem autora Java jest przenośna. :slight_smile: