[c#] aplikacja działa na Win7, nie działa na WinXP SP3

Cześć,

testuję aplikację pisaną w c# (nie mam dostępu do kodu źródłowego), aplikacja działa poprawnie w Win7 (na świeżej kopii windowsa wystarczyło tylko doinstalować framework .NET w wersji 4.), jednak na WinXp SP3 aplikacja nie działa (ten same framework zainstalowany), występuję błąd Out of Memory.

Dodam, że testuję na jednej i tej samej maszynie z zainstalowanymi dwoma systemami operacyjnymi (jeden system na jednej partycji, drugi na drugiej).

Ramu jest 2GB, także powinno starczyć (aplikacja podczas pracy na Win7 nie zajmuje więcej niż 500MB).

Jakieś pomysły co do tego?

Odpal debugger, zobacz w którym miejscu aplikacja rzuca OutOfMemory i debuguj, prawdopodobnie masz gdzieś błąd który objawia się tylko pod pewnymi okolicznościami(coś wczytujesz od użytkownika(konsola/plik)?).

debugger? nie mam kodu źródłowego…

chyba że w tym przypadku debugger to aplikacja analizująca gotowy plik wykonywalny? Jeżeli tak, to jakiej użyć?

tu jest ok, mam akurat zarządzane przez system.

Bo debugger to jest aplikacja “analizująca gotowy plik wykonywalny”. Zainstaluj Visual C# Express i odpal plik spod niego. Jeśli nie masz pliku PDB to przynajmniej pełny stack trace sobie odczytasz(bez wykonywania krokowego, breakpointów czy podglądu kodu na bieżąco, ale jednak będzie więcej informacji)* i zdeasemblujesz aplikację np. przez IlSpy i będziesz wiedział, gdzie błędu szukać i jak go rozwiązać.

* - wszystkie unhandled exceptions logują się w systemowym logu zdarzeń, skąd możesz odczytać informacje o nim bez debuggera.