[C++] Błąd podczas kompilacji

Mam zadeklarowane 4 produkty: nazwę produktu, cenę netto, wartość VAT, i chcę otrzymać wynik jako cenę brutto tych towarów pojedyńczo. Jako IDE używam Code Blocks 16.01, kompilator GNU GCC, system Windows 10. Nie mogłem wkleić kodów ponieważ Code Blocks nie umożliwia takiej opcji. Musiałem zrobić screena.

Masz problem z składnią. Radzę jeszcze raz poczytać książkę, którą używasz do nauki C++. Dowiedz się również, co to są struktury. Ponieważ tutaj masz taki typowy przykład na użycie struktury. Anyway po, co przeciążenie funkcji? :wink:

Pozdrawiam

1 polubienie

Brak typu dla stawki_vat. Oraz jak wyżej napisał.

1 polubienie

Linijka 7 do usuniacia, zbedny “;” za nawiasem w linijce 28. Brak przecinka w linijce 14.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedzi, były pomocne, a ja wracam do kodowania.

Oczywiście pozostałe też

Dzięki za odpowiedzi, były pomocne, a ja wracam do kodowania.. Przerabiam jeszcze raz ten kod.

//Edit
Trochę pogmatwałem z tym kodem. Przepisuje go jeszcze raz.

Przepisałem kod od nowa. A teraz jak jest, bo błąd dalej istnieje

Brak średnika po 7 linii.
Naucz się czytać logi błędów bo masz tam wszystko napisane.

Brak średika po 7 linii, to chyba też brak po linii 28 - bo to jest to samo. Kompilator zatrzymuje się na pierwszym błędzie - tak ?

Warningi zazwyczaj przechodzą dalej, a errory zatrzymują parser w C/C++ jeśli dobrze pamiętam, w innych językach chyba przechodzą dalej. Szczerze to nigdy na to nie zwracałem uwagi.

W ogóle po co Ci 27 linia? Nie zwróciłem na nią wcześniej uwagi i nie wiem jaki jest jej sens.

EDIT:
Czy przy inicjalizacji tablic na pewno masz dobre nawiasy?

Tak było na kursie, a ja tylko przepiałem

Musiałem przypadkowo wpisać

Przepisałem z kursu. O jakie nawiasy chodzi?

Tablice mają kwadratowe nawiasy pięcio elementowe,a zawartość tablic nawiasy standardowe, półokrągłe

Być może zwykłe okrągłe nawiasy przejdą, ale zazwyczaj do inicjalizacji tablicy podczas jej deklaracji stosuje się te z wąsami {} - dlatego się lekko zdziwiłem.

EDIT:
Jakim cudem przepisujesz kod z kursu z błędami?

1 polubienie

Miałeś rację - to miały być nawiasy z wąsami. Po prostu mam słabą widoczność i czasem zlewa się wszystko w jedną całość.