[C++] Blokada zamykania programu krzyżykiem

Witam,

Zaczynam naukę języka oprogramowania C++ w wersji konsolowej i mam do Was pytanie: czy istnieje kod, który zablokuje możliwość zamykania programu krzyżykiem?

Nie musi być blokada procesu (choć to i tak pewnie niemożliwe…), tylko, żeby ten krzyżyk stał się nieaktywny.

Dodane 14.08.2013 (Śr) 23:04

W Internecie znalazłem, że trzeba jakieś WinAPI mieć… Ale ja nie rozumiem, co to jest. Początkujący to dużo powiedziane o moim poziomie wiedzy o C++.

#include 

#include 

using namespace std;


int main()

  {

   cout<<"X - work";

   cin.get();

   DeleteMenu(GetSystemMenu(GetConsoleWindow(),false),6,1024);   

   cout<<"X - don't work";   

   cin.get();

   DeleteMenu(GetSystemMenu(GetConsoleWindow(),true),6,1024);   

   cout<<"X - work again";

   cin.get();   

   return 0;

  }

Dzięki :slight_smile:

A jaki by był kod dla zablokowania minimalizacji konsoli?

Dodane 15.08.2013 (Cz) 14:28

I czy jest jeszcze kod jak opcja “zawsze na wierzchu” (np. w Menedżerze Zadań)…?

6 - oznacza numer liczony od góry poczynając od 0

Tu masz wszystko co istnieje:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 85%29.aspx

A czy mógłbyś mi podać jakieś przykłady kodów? Ja tej strony nie rozumiem. Mam wypisane te funkcje, ale co z resztą… te parametry w nawiasach… I gdzie są te numery wypisane…

Po prostu mam trudności z nawigacją po tej stronie. Ja jestem początkującym i może z czasem się przyzwyczaję do tej strony i będę umiał z niej normalnie korzystać.

Klikasz na funkcje i przechodzisz na podstronę gdzie ta funkcja opisana tak dokładnie jak dla debili.

No offence, ale bez znajomości angielskiego nie masz absolutnie żadnych szans w światku programowania. Wszystkie polskojęzyczne materiały wysiadają przy oficjalnej dokumentacji, powstałych przez dekady artykułach/wpisach blogowych i przede wszystkim StackOverflow, gdzie opisano dziesiątki tysięcy haxów i kruczków związanych z różnymi i różniastymi językami programowania.