[C++ / BOCHS] - kompilacja z modyfikacją ustawień configure


(rafi84tek) #1

Witam,


(Adammo) #2

Jeśli chcesz, aby Windows 95 chodził normalnie to może spróbuj dosbox_yk (http://ykhwong.x-y.net/) - opcji jest o wiele więcej niż w normalnym DosBox, można emulować porty COM, karty VooDoo, procesory od 386 do Pentium i wiele innych.

Win95 na 100% działa na dosbox_yk normalnie, a sposób instalacji znajdziesz tutaj http://goo.gl/DQEg9b .

 

Jednak jak bardzo chcesz, to podejrzewam, że łatwiej będzie skompilować Bosch z wykorzystaniem mingw, niż CygWin.


(rafi84tek) #3

Hej,

 

dzięki za info o tej modyfikacji DosBOX. Ma wiele fajnych funkcji (w tym potrzebny mi COM) ustawianych w pliku tekstowym.

Niestety po instalacji Windows 95 system się zawiesza i generuje błąd: “Windows protection error. You need to restart your computer”.

I kicha, próbowałem różnych ustawień i nic. Nie idzie dalej. O dziwo w trybie awaryjnym się włącza, ale potrzebny mi w pełni działający Windows 95.

adammo, czy Ty emulowałeś Win95 przy pomocy tego DosBoxa?

 

OK, znalazłem małą poradę, która jak na razie dała efekt pozytywny: klik.

Mianowicie wpierw (w trybie awaryjnym) usunąłem PnP BIOS (w menedżerze) a potem jeszcze zmieniłem grafikę na Standard VGA. Po tych zmianach system odpalił. Jutro przetestuję czy tak emulowany Windows 95 łączy się przez fizycznego COMa z moim sprzętem w labie :slight_smile:

 

 

Z innych programów to testowałem jeszcze Qemu, oraz dwie nakładki Qemu Manager i Qtemu. Niestety, tam też poległem. System nie chce się uruchomić po instalacji. Nie wiem o co chodzi. Na Virtual PC zawsze wszystko śmigało, a tu widzę że emulacja jednak ma jakieś problemy…

 

Z kompilacją Bochs dalej stoję w miejscu, więc byłbym wdzięczny za jakąś instrukcję.

 

 

R.