[C#]Branie danych z Tablicy | Problem

Witam.

Mam sobie tablicę:

string number;

            string[] numeryHackow = new string[5];


            numeryHackow[0] = "106824973"; //Anti-Exploit[AMX]

            numeryHackow[1] = "349760523"; //AWP-Scout-SpeedShot + Models

            numeryHackow[2] = "762138974"; //NoRecoil V2.1 2008

            numeryHackow[3] = "446138975"; //Server Exploit V1.1

            numeryHackow[4] = "935681134"; //FearKed V2.0

Kilka linijek dalej chcę napisać if’a który sprawdzane dane wpisane w txtCode. Robię to mniej więcej tak:

if (txtCode.Text = numeryHackow);

             {

                  MessageBox.Show("Kod poprawny! Naciśnij OK by zapisać program w folderze Downloader'a", "Kod Poprawny", MessageBoxButtons.OK);

                  //Tutaj kolejny problem... Mam plik o nazwie Anti-Exploit[AMX].rar w Resource o nazwie Hacks, ale nie wiem jak go "wydobyć".

             }

             else

             {

                  MessageBox.Show("Kod niepoprawny! Spróbuj ponownie!", "Kod Niepoprawny", MessageBoxButtons.OK);

             }

No i przy okazji jest bląd przy kompilowaniu:

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Siema,

Po pierwsze tak jak mówi komunikat, próbujesz przypisać tablicę stringów, do pojedynczej zmiennej tekstowej, co jest niedopuszczalne. Po drugie… no właśnie próbujesz przypisać, a nie porównać, więc nawet gdyby przypisanie było poprawne to if sprawdzałby wartość zmiennej tekstowej i również by się wyspał. Podsumowując jeśli chcesz porównać wartość z tablicy z wartością tekstową kontrolki, musisz odwołać się do konkretnego elementu tablicy i zamiast operatora przypisania użyć operatora porównanie tj. if (txtCode.Text == numeryHackow[0])

{

// coś tam

}

else

{

// coś innego

}

Co do pobierania danych z Resources, to nie pamiętaj już jak to dokładnie było, ale możesz spróbować np. tak:

global::Namespace.Properties.Hacks.Anti-Exploit[AMX].rar.

Pozdro :wink:

Musisz porównać tekst z kontrolki z każdym elementem tablicy. foreach na tablicy tych numerków i w nim porównywać.

PS. “=” to znak przypisania, “==” to znak równości.

Ok poradziłem sobie ze sprawdzaniem, ale z tym plikiem jak go wyciągnąć to nadal nie wiem :expressionless: