[C/C++] kompilatory C w 2 IDE nie działają

Witam

Mam dość osobliwy problem… używałem wcześniej do programowania w C znanego Dev-Cpp. Teraz ściągnąłem sobie plugin do Eclipse, gdyż od pewnego czasu siedzę tylko w javie i tam nie ma problemu. Jednak jakikolwiek program napisany w C, czy to w Eclipse, czy Dev-Cpp nie kompiluje się. Oba środowiska zachowują się tak, jakby , i cała reszta zwyczajnie nie istniały :confused:

Eclipse (galileo, perspektywa C/C++):

-element #include jest podkreślony, z komunikatem “unresolved inclusion”

-uruchomienie programu kończy się komunikatem : “Launch failed. Binary not found” (wcześniej kliknąłem na “Build all” i nie komunikował problemów)

-wyświetlany warning w zakładce problemów (asdsda to nazwa projektu :P):

Description	Resource	Path	Location	Type

Error launching external scanner info generator (gcc -E -P -v -dD D:/Workspace/.metadata/.plugins/org.eclipse.cdt.make.core/specs.c)	asdsda Unknown	C/C++ Problem

Dev-Cpp (4.9.9.2):

-ogólnie wygląda to tak, przy zwykłym hello world:

te same Dev-C++ na innym komputerze śmiga. Na obu jest Windows7 (Dev-C++ instalowane z tej samej instalki, kolega miał inne pluginy, a że mi nie działało, to skopiowałem wszystko od niego i właściwie nie ma zmian).

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia w czym tkwi problem… jak pisałem, Windows 7 Professional PL (x64_x86), ze wszystkimi uaktualnieniami. Antywirus - Avira AntiVir Personal, intel core i5-430, dysk i ram sprawny na 100%

Będę bardzo wdzięczny za pomocne odpowiedzi…

Wejdź w narzędzia i poustawiaj ścieżki, mędzy innymi do plików nagłówkowych i bibliotek.

Skąd pobierałeś GCC?

GCC chyba IDE ma już w sobie?.. Przynajmniej kiedyś nie pobierałem, za czasów dobrego XP… Z resztą wszystkie są w folderze dev-c++.

W dev-c++ w narzędziach>opcje kompilatora>katalogi, w zakładce “pliki nagłówkowe C” dodałem folder “C:\Dev-Cpp\include” - nic to nie dało

przeszukałem dyski… nie mam stdio.h, nigdzie, ani w Eclipse, ani w Dev-C++ - jakim cudem IDE do programowania w C nie ma tego? I to jest chyba 3 instalator, a do tego na koniec kopiowałem pliki środowiska od kumpla, któremu wszystko działa :stuck_out_tongue:

Po zainstalowaniu MinGW i reinstalacji Dev’a, mam coś takiego:

40987571.th.gif

i przy próbie kompilacji “nie można odnaleźć określonego pliku” - nic więcej :stuck_out_tongue:

Odwrotnie: IDE ma ze sobą GCC.

Oznacza to że masz lewy instalator, a od kumpla skopiowałeś nie wszystko.

U niego też nie zadziała bez plików nagłówkowym.

o to mi chodziło, może niejasno to napisałem…

a instalator ze strony bloodshed:

http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html

testowałem nawet dwa, z mingw i bez, przy drugim dograłem mingw oddzielnie

Wskazałem pliki nagłowkowe z mingw i teraz mam tylko error o niemożności odnalezienia pliku… nie wiem jakiego i skąd ten błąd, bo zapisałem kod który chciałem skompilować jako *.cpp

krew mnie już zalewa, na XP po prostu ruszyło, a na 7ce takie problemy :confused:

Nawet w Eclipse wskazałem już pliki nagłówkowe i przestał się ich czepiać, ale też jest kolejny error:

Miałem kiedyś podobny problem.

Chodziło o to że gdzieś wśród ścieżek PATH znajdował się program o nazwie np. make.exe albo jakiś inny potrzebny.

I już DEV nie chciał odpalać kompilatora albo odpalał i sypał bezsensownymi błędami.

Wystarczyło wszystkie programy ustawić z pełną ścieżką: Narzędzia - Opcje kompilatora - Programy,

oraz odhaczyć szybką generacje: Narzędzia - Opcje kompilatora - Kompilator - na dole.