[C/C++] kurs dla średniozaawansowanych

Hej, szukam jakiegoś kursu który pozwoliłby mi podszlifować moje umiejętności programistyczne jeśli chodzi o C/C++ Potrafię programować na przyzwoitym poziomie i chciałbym wejść na wyższy poziom. Ktoś może mi poradzić jak to zrobić?

Witam,

Zamiast kursu postaw sobie wyzwanie, np napisanie Notepad-a który pozwoli Ci na przeglądanie plików o dowolnej wielkości? Całość miałaby działać jako aplikacji napisana w MFC/WinApi/Qt… co tam ci wygodniej. Jakbyś znał C/C++ na przyzwoitym poziomie to nie pytałbyś się o kurs…

Pozdrawiam,

mr-owl

Dokładnie :wink:

@ThaRealiestJEDI Co potrafisz napisać? Jakie są największe/najlepsze programy, które zrobiłeś? Z jakich narzędzi potrafisz efektywnie korzystać?

Mogę Ci polecić:

Pisz dużo drobnych programów ćwicząc język, narzędzia, biblioteki, itp., a potem, jak radzi mr-owl, postaw sobie wyzwanie, jakiś duży projekt i spróbuj mu sprostać, za pierwszym razem może nie wyjść, ale będziesz wtedy wiedział, co mogłeś zrobić lepiej.

Have fun :smiley:

Tak jak mówią poprzednicy samemu trzeba coś próbować,możesz np. spróbować zrobić jakiś program graficzny,nie przejmuj się,jak będzie prymitywny,z czasem możesz go rozbudowywać.

Kurs dla średnio zaawansowanych ?

Poczytaj co to są klasy i dziedziczenie,a potem się tym zacznij bawić - tworzysz klasę i piszesz proste programy,wszystkie interfejsy GUI wykorzystują ten mechanizm.Programowanie obiektowe

Dalej struktury danych listy jednokierunkowe,stosy,kolejki,jeszcze są kubełki miodu,grafy.

Programowanie to głównie algorytmy i struktury danych,to wszytko daje razem działające programy :-).

Nie zrażaj się,jeśli za pierwszym razem coś ci nie zadziała :-).Kursów C,C++ jest w sieci masa

Całkiem niezłe podstawy daje Thinking in C++, teraz może troszkę nieaktualne (w świetle C++11). Do tego warto zapoznać się z podstawowymi bibliotekami/zestawami szablonów (stl, boost).