[C/C++] Porównywanie wielkości obiektów

Witam. Mam taki mały problemik z napisaniem funkcji, która brałaby 2 obiekty i porównywała ich wielkości, po czym zwracała TRUE, jeśli są tej samej wielkości, albo FALSE, jeśli różnią się nią.

Czy da się napisać funkcję, która brałaby bliżej nieokreślone, różne 2 obiekty i je porównywała? Jeśli tak to nie mam pojęcia jak zadeklarować jakie obiekty funkcja przyjmuje. Czy mogę prosić o delikatną pomoc?

Jeżeli dowolne obiekty to niema takiej możliwości. Jeżeli zaś obiekty pochodzą od wspólnej bazy to da się załatwić przez metodę wirtualną zwracającą rozmiar.

Obiekt to “bliżej nieokreślone coś”. Żeby w jakikolwiek sposób porównać dwa “cosie”, muszą posiadać wspólną cechę (pole) lub zespół cech. Dom niezbyt przypomina samochód, ale oba można porównać pod względem wysokości. Natomiast metoda działająca na zasadzie “weź cokolwiek z pierwszego obiektu i porównaj z czymkolwiek drugiego” wręcz przeczy logice. No chyba że chciałbyś porównywać obiekty poddane jakiejś funkcji skrótu (CRC, SHA), ale to jest jeszcze mniej racjonalne.

Franfurterium pleciesz bzdury :smiley:

robisz koledze jakieś nie potrzebne wywody, które pewnie go w zupełności nie interesują

programator:

stwórz sobie bazą klasę, po której bedą dziedziczyć wszystkie obiekty porównywane przez Twoją funkcję

ważne żeby klasa baza posiadał pole, metodę wspólną dzięki której otrzymasz szukaną wielkość i ja później porównasz…

Dzięki za odpowiedzi. Rozjaśniły mi sprawę.

Sprecyzuj pytanie. Co rozumiesz jako “wielkość”? Rozmiar zwracany przez operator sizeof ;)?