[C++] Dynamiczna Klasa, czy coś podobnego

Piszę do Was z takim pytaniem. Załóżmy, że chcę stworzyć prostą bazę danych. Ma myśl przychodzi mi klasa(class). Klasa ma zmienne które odpowiadały by kolumną w tabeli, a obiekty klas połączone na wzór listy byłyby wierszami. Problem jest w tym, że w klasie zmienną muszą być z góry zdefiniowana.

Nie wiem czy precyzyjnie zadaje to pytania. Ale jak zrobić aby zmienne jakie posiada klasa były tworzone dynamicznie, a jeśli się nie da.

To jak byście zrobili prostą bazę danych w której kolumny(pola) mogły by być definiowane przez użytkownika. Np. int, int, string LUB int, string, char(30)

Pozdrawiam, WojtekHC, chodzi mi o pomysły,a nie o sam kod w C++

Nie żartuj, przecież baza danych to moze być z powodzeniem dwuwymiarowa tablica.

ja wiem, że to pytanie może być głupie. Ale jak? Użytkownik uruchamia program, chce mieć tabelę: int int char(30).

I jak to wsadzić do tablicy dwuwymiarowej?

Możesz stworzyć sobie wirtualną klasę reprezentującą pole bazy danych, a klasami po niej dziedziczącymi opakować odpowiednie typy. Jeden rekord musiałby być wtedy listą obiektów wspomnianej na początku klasy lub jednej z klas pochodnych.

aha czyli każda klasa to jedno pole(kolumna), lista to jeden rekord, lista list (że się tak wyrażę) to tabela, dobrze to rozumiem?

A użycie sqlite? http://www.sqlite.org/capi3.html

dziękuję wszystkim za rady i podpowiedzi. Dzięki, Wojtek