[C#] [Forms] Okienkowe Delegaty ale nie w kalkulatorze

Witam,

 

Muszę zrobić programik okienkowy z delegatami. Problem jest taki, że nie mam bladego pojęcia w jakim programie mogę użyć delegatów i delegatów lambda, kalkulator raczej odpada, no bo przecież ile razy można robić kalkulator tylko wykorzystujący inne elementy programowania.

 

Mam kawałek poprzedniego programu, który wypełnia danymi różne kolekcje. Metody są niemal identyczne tylko odnoszą się do innej kolekcji, pierwsze X metod do kolekcji nieideksowanych i ostatnie metody do kolekcji 2 indeksowanych niegenerycznych (SortedList i Hashtable) oraz 2 kolekcji generycznych (SortedList i Dictionary) ale też nie wiem czy warto z tego skorzystać.

 

Może ktoś już kiedyś miał takie zadanie i ma jakiś fajny pomysł jak to prosto i przejrzyście pokazać w Formsach (Konsolowe też będą super :))

 

Pozdrawiam :slight_smile:

TB

W zwykłym WinForms gdy dodasz buton masz używane delegaty. Możesz zrobić, cos, co robic cos w tle (backgroundWorker) i poprzez delegaty aktualizować UI. Pamietaj o InvokeRequired

 

Tutoriale=gogle się klania

Gdybym znalazł coś ciekawego w google to bym nie zakładał tematu przecież ;/ Temat założyłem po to żeby nawiązała się dyskusja i wyszedł z tego jakiś dobry pomysł - z google pogadać się nie da a o wymianie zdań nie wspomnę…

To poszukaj przykładów z delegatami i invoke required. Będziesz miał przykład i nie będzie wyjątku związanego z aktualizacją UI w innym wątku.

Nadal nic :frowning: Może ktos cos wymyslił/robił kiedys coś ciekawego w tym temacie?