[C++]Funkcja srand()

Mam pytanie czy w funkcji srand() aby zawsze mieć liczby, które będą losowane przez funkcję rand() zawsze muszę korzystać z time() czy mogę za to podstawić coś innego co podobnie jak time() będzie zawsze wyświetlało inną liczbę ?

Możesz do srand podać cokolwiek.

Wiem że mogę ale chcę otrzymać taki sam efekt jak przy użyciu time() i się właśnie pytam czy jest coś podobnego

Nic z biblioteki standardowej mi nie przychodzi na myśl. Zasadniczo ziarno inicjuje się czasem albo wartością pseudolosową z innego generatora. A czemu nie chcesz użyć time?

Nie tyle nie chcę użyć time co chcę się dowiedzieć czy istnieje coś innego działającego w ten sam sposób ale np o niższej wartości.

Eeee o niższej wartości czego?

możesz jakoś wyłuskać aktualne współrzędne myszki, czy liczbę taktów od uruchomienia (clock()), temperaturę któregoś z podzespołów kompa lub jakąkolwiek wartość, która będzie w miarę niepowtarzalna. skąd ją pozyskasz - to już twoja broszka.

ale i tak najbardziej losowe i proste będzie uzycie time() - za każdym razem zainicjujesz randomizer inna wartością.

Do nr47

Jejku tak napisałem time wyświetla czas systemowy w sekundach i jak by popatrzeć na to jak na liczbę to ma ona swoje gabaryty i miałem na myśli po prostu krótszą liczbę na przykład. Zresztą ogólnie prosiłem o prostą odpowiedź a nie wywody i łapanie za słówka ^^

Przebar

Dzięki za prostą i jasną odpowiedź na pytanie :slight_smile:

nr47 tobie też dziękuje za zainteresowanie i próby :slight_smile:

srand(time()%100);