[C++]Funkcja srand()


(Krzysiek2501) #1

Mam pytanie czy w funkcji srand() aby zawsze mieć liczby, które będą losowane przez funkcję rand() zawsze muszę korzystać z time() czy mogę za to podstawić coś innego co podobnie jak time() będzie zawsze wyświetlało inną liczbę ?


(Sawyer47) #2

Możesz do srand podać cokolwiek.


(Krzysiek2501) #3

Wiem że mogę ale chcę otrzymać taki sam efekt jak przy użyciu time() i się właśnie pytam czy jest coś podobnego


(Sawyer47) #4

Nic z biblioteki standardowej mi nie przychodzi na myśl. Zasadniczo ziarno inicjuje się czasem albo wartością pseudolosową z innego generatora. A czemu nie chcesz użyć time?


(Krzysiek2501) #5

Nie tyle nie chcę użyć time co chcę się dowiedzieć czy istnieje coś innego działającego w ten sam sposób ale np o niższej wartości.


(Sawyer47) #6

Eeee o niższej wartości czego?


(Przemekbaranowski) #7

możesz jakoś wyłuskać aktualne współrzędne myszki, czy liczbę taktów od uruchomienia (clock()), temperaturę któregoś z podzespołów kompa lub jakąkolwiek wartość, która będzie w miarę niepowtarzalna. skąd ją pozyskasz - to już twoja broszka.

ale i tak najbardziej losowe i proste będzie uzycie time() - za każdym razem zainicjujesz randomizer inna wartością.


(Krzysiek2501) #8

Do nr47

Jejku tak napisałem time wyświetla czas systemowy w sekundach i jak by popatrzeć na to jak na liczbę to ma ona swoje gabaryty i miałem na myśli po prostu krótszą liczbę na przykład. Zresztą ogólnie prosiłem o prostą odpowiedź a nie wywody i łapanie za słówka ^^

Przebar

Dzięki za prostą i jasną odpowiedź na pytanie :slight_smile:

nr47 tobie też dziękuje za zainteresowanie i próby :slight_smile:


([alex]) #9

srand(time()%100);