[C++] GD i czcionki ttf

Witam, jako, że strona biblioteki gd padła trudno jest mi wykoncypować w jaki sposób rysować tekst z użyciem czcionek ttf (właściwie jakikolwiek tekst), całą resztę wymyśliłem poprzez dodawanie “gd” do funkcji z PHP np w PHP było imagecreatefrompng to w C++ jest gdImageCreateFromPng, jednak niema nic takiego jak gdImageTTFText itp. nie mogłem też znaleźć nic w pliku nagłówkowym biblioteki, znalazłem tylko gdImageSetAntiAliased gdy szukałem PHPowego odpowiednika imageantialias. Jedyne co znalazłem to obliczanie ile dany tekst zapisany wybraną czcionka zajmie miejsca ale i tak nie potrafię tego użyć (całe szczęście nie jest mi to potrzebne :D) jednak rysowania tekstu z użyciem czcionki TTF potrzebuję, głównie dla tego wybrałem bibliotekę GD.

Edit: Okazało się, że jednak funkcja o której mówiłem zajmuje się rysowaniem tekstu a przy okazji informuje o wymiarach tekstu, przykład:

int brect[8];			

		gdImageStringFT(canvas, brect, gdImageColorAllocate(canvas, 0, 0, 0), (char *)("/home/koka/Pulpit/img/tahoma.ttf"), 24, 0.0f, 20, 35, (char *)"Test czcionki - żółć");