[C++] getch(); czy getchar();

Siemka wszystkim. Od niedawna zastanawiam się nad taką rzeczą. Czasem korzystam z nagłówka conio.h i funkcji getch, aby zatrzymać program, a czasem używam samego getchar(); I tu moje pytanie z ciekawości. Który sposób jest bardziej estetyczny?

Gdzieś kiedys czytałem, że conio.h i getch(); nie jest zgodne z ANSII czy coś w tym stylu. No więc lepiej jest używać nagłówka i funkcji czy samego getchar(); ?

conio.h jest niestandardową biblioteką, co czyni program mniej przenośnym. Jeżeli używasz tylko do wstrzymywania działania programu to myślę, że lepiej użyć getchar() - wchodzi w skład biblioteki cstdio i prawdopodobnie nie będzie z nią problemów na żadnym kompilatorze.

Aha dzięki :slight_smile: A jeśli ja na konkurs już oddałem program, w którym użyłem conio.h i getch(); to sie chyba świat nie zawali co?

Jeżeli wysłałeś źródła, to nie wiesz, czy ktoś kto będzie kompilował twój kod ma tę bibliotekę. Jeśli binarki to żaden problem.

Wysłałem i to i to. Taki był wymóg po prostu. A według mnie to powinien mieć, ponieważ w regulaminie napisane było, że sprawdzanie odbędzie się na Windows XP z kompilatorem Mingw.